Yüzdeki Çöküntülere ve Kırışıklıklara Doğal Çözüm-Civanperçemi Maskesi Ender Saraç

Yüzdeki Çöküntülere ve Kırışıklıklara Doğal Çözüm-Civanperçemi Maskesi Ender Saraç

Civanperçemi Maskesi

Civanperçemi Maskesi

Dr. Ender Saraç’ın cilt bakımı için tavsiye ettiği doğal çözümleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu günkü formülümüz özellikle yüzde, yanakta ve göz altında oluşan çöküntüler ve kırışıklıklara iyi gelen civan perçemi kürü olacak. Doktor Ender Saraç’ın, yüz dolgunlaştırıcı ve gerginleştirici civanperçemi maskesi tarifini aşağıda bulabilirsiniz. Bu bitkisel kürü 1 ay boyunca her akşam uygulayabilirsiniz.

Civanperçemi Maskesi için Gerekli Malzemeler:

Bir avuç dolusu civanperçemi çiçeği kurusu
Yarım çay bardağı taze sıkılmış limon suyu
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı süzme bal
1 adet çiğ yumurtanın sarısı
1 avuç yulaf unu

Civanperçemi Maskesi Nasıl Hazırlanır?:

Civanperçemi maskesinin hazırlanışı aslında gayet basit. Gerekli malzemeler kısmında verdiğimiz civanperçemi çiçeğini saf suya ilave edip 10 dakika kadar kaynatıyoruz. Ardından bu suyu süzgeçten geçirip süzüyoruz. Elde ettiğimiz sudan 1 fincanlık miktarı buzdolabında soğumaya bırakıyoruz. Sudan arta kalan posa ezilir ve içerisine limon suyu, bal, çırpılmış yumurta ve zeytin yağı eklenerek iyice karıştırılır. Bu karışıma buzdolabında soğumaya beklettiğimiz civanperçemi suyu ilave edilir ve maske kıvamına gelene kadar yulaf unu ile birlikte karıştırılır.

Civanperçemi Maskesi Nasıl Uygulanır?:

Civanperçemi Maskesi cilde maskesi olarak uygulanabilir. Civanperçemi Maskesi cilde sürüldükten 1 saat sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir ve cilt gül suyu ile temizlenir.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın