Yüz Ütüsü Nedir-Yüz Ütüleme Fiyatları Thermage Kadınlar Kulübü

Yüz Ütüsü Nedir-Yüz Ütüleme Fiyatları Thermage Kadınlar Kulübü

yüz ütüleme thermage fiyatları

yüz ütüleme thermage fiyatları

Yüz ütüsü olarak adlandırılan cilt germe ve kırışıklık tedavisinde kullanılan yöntem, aynı zamanda thermage olarak ta adlandırılmaktadır. Sadece yüzdeki kırışıklıkların tedavisi amacıyla değil, aynı zamanda basen, kalça, göbek ve yan karın gibi vücut kısımlarının bölgesel zayıflama sağlanması amacıyla da uygulanmaktadır. ABD de hollywood un ünlüleri tarafından oldukça fazla tercih edilen yüz ütüsü kırışıklık tedavisi yaptıranlar sonuçlarından oldukça memnun kalıyor. Cildi 10-15 yaş kadar gençleştirn yüz ütüsü fiyatları (thermage fiyatları) seans ücretine göre değişmekle birlikte paket kür halinde tek bir seans ortalama 3 bin dolar civarında bir fiyata pazarlanıyor. 5000 TL ye tekabül eden yüz ütüsü fiyatları her ne kadar yüksek görünse de etkileri kesinlikle para ile ölçülebilecek cinsten değildir. Bundan birkaç yıl evvel yüz ütüleme aleti biçiminde evde uygulanan versiyonları da satılmakta olan bu cilt gençleştirme yöntemi artık daha profesyonel ellerde uzmanlar tarafından icra ediliyor.

Yüz ütüsü tedavisi nedir?
Yüz ütüleme tedavisi, güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık kozmetik bir uygulamadır. Yüz ütüsü estetik yönteminin temel amacı yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratmaktadır. Yüz ütüsü ygulaması, uzman doktor muayenehanesinde yapılan FDA (Food and Drug Administration – Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan ThermaCool yüz ütüleme sistemi ile uygulanmaktadır.

İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi iyileşme altı ay süresince devam etmektedir. Yüz ütüsü uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde de güvenle uygulanabilmektedir.

Yüz ütülemenin faydaları neler?
Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi ThermaCool Yüz ütüsü cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan Yüz ütüsü aleti hafifçe deriye temas ederek zararsız CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.

Yüz ütüsü uygulaması ne kadar sürer?
Yüz ütüsü uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, tamamıyla zararsız ve güvenli bir tedavidir. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.

Yüz ütüleme kaç seanstır?
Dört veya daha fazla seans gerektiren bir çok lazer uygulamalarının aksine, tek bir Yüz ütüsü seansı uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Seans sayısı ve hasta için gereken doğru tedavi yöntemi, hastanın ihtiyaçlarına ve istekleri doğrultusunda doktor tarafından belirlenmektedir.

Sonuçlar ne zaman görülür.
İlk sonuçlar hemen görülebilir ve zamanla gelişecektir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme gelişmesi tek bir seans sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülmektedir.

Yüz ütüsü tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?
Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi
Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

Yüz ütüsü uygulaması nasıl bir his verir?
Yüz ütüsü cihazının her dokunuşunda, CRF enerjisi deri altındaki dokulara erişirken hasta kısa ve derin bir ısı hisseder. Bu derin ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinin bir işaretidir. Deriyi korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için her CRF enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında deri yüzeyi soğutulur.
Hastanın ısı hissi hakkındaki vereceği bilgi doktora rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurmada yardımcı olacaktır. Doktor hassasiyeti azaltmak için tedavi öncesinde hafif ağrı medikasyonu önerebilir.

Öncesi ve sonrasında yapılması gereken herhangi bir işlem var mıdır?
Hayır. Cerrahinin tersine, aç kalmak veya kan vermek gibi ön hazırlık gerektirmez. Kişi tedavi sonrası hemen normal aktivitesine dönebilmektedir ve tedavi sonrası özel bir bakım gerekmemektedir. Bazı hastalarda geçici kızarıklıklar veya küçük şişlikler ortaya çıkabilir ve genellikle 24 saat içinde geçer. İyi bir cilt bakımı ve güneşten korunmayı normal cilt bakımına eklenmesi tavsiye edilebilir. Tedavinin tek belirgin izi daha yumuşak, genç ve sağlıklı bir deridir.

Yüz ütüsü uygulamasının etkisi ne kadar sürer?
Yüz ütüsü uygulaması derhal etkisini gösterip var olan kolajeni sıkılaştırıp altı ay içersinde yeni kolajen yapımını başlatır. Uzman doktorların henüz yayınlanmamış raporlarına göre sonuçların yıllarca etkili olduğu ve bunun hastanın doğal yaşlanma hızına bağlı olduğu bildirilmiştir.

Yüz ütüsü uygulaması güvenli midir?
Yüz ütüsü uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Dünya çapında tahmini 190,000 kadar tedavi görmüş hasta içinde bildirilen yan etki sayısı yüzde 0.4 ten azdır. En fazla bildirilen yan etkiler şişme, kızarma, kabarma ve su toplama şeklindedir. Bu yan etkiler bir kaç gün veya hafta içinde kaybolmuşlardır.

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Yüz ütüsü mü kullanıyor?

Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Yüz ütülemeye ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Yüz ütüleme yöntemi, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Yüz ütüleme kullanıyor?
Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Yüz ütüsü ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Termaj, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

İlgili sorular:

3 Yorum

  1. vicdan Gençtürk 08 Nisan 2012
    • emel çetin 20 Haziran 2012
      • Nermin 28 Ekim 2012

Yazı hakkında yorum bırakın