Vajinal Mantar Tedavisi-Vajinal Mantara Bitkisel Doğal Çözüm Tedavi

Vajinal Mantar Tedavisi-Vajinal Mantara Bitkisel Doğal Çözüm Tedavi

vajinal mantar tedavisi

vajinal mantar tedavisi

Kadınların genital organlarında görülen mantar hastalığına vajinal mantar adı verilmektedir. Vaginal mantara neden olan mantar türü, candida albicans adı verilen mantarlardır. Bu mantarlar aslında sağlıklı bireylerde de görülür. Ancak bağışıklık sistemi zayıflamış kişilerde ağız içinde ve vajina bölgesinde mantar enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. neden olur. Vajinal Mantar görülen kişilerdeki en önemli belirtiler, vajinal mantar şikayeti olan bölgede görülen şiddetli kaşıntı ve bu kaşıntıyla beraber görülen beyaz akıntıdır. Vajinal mantar hastalığı görülen kadınların kaşıntıya yenik düşerek bu bölgelerini kaşımamaları ve mümkün olduğunca genital bölge hijyenine riayet etmeleri gerekmektedir. İç çamaşırların sıklıkla değiştirilmesi, yıkanan çamaşırların çamaşır suyu gibi mantar öldürücü etkiye ship dezenfektanlar ile yıkanması, hastalığın yayılması ve bulaşmasını engelleyici diğer bir önemli tedbirlerdir.

Vajinal Mantar Nasıl Tedavi Edilir-Vajinal Mantara Doğal Çözümler:

Vajinal mantar tedavisi için uygulanabilecek doğal ve bitkisel çözüm yollarının sayısı bir hayli fazladır. Sizler için Vajinal Mantara Bitkisel Çözüm ve  Doğal Tedavi sağlayan önemli bir takım tedavi seçeneklerini aşağıda açıklıyoruz.

*Temiz bir kabın içine 100 gram kadar vazelin, yarım kahve fincanı kükürt ve bu karışımı merhem haline getirecek kadar suyla birlikte karıştırılıp, söz konusu hastalıklı bölgeye günde iki kez sürülür.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış aynısefa çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu hastalıklı bölge yıkanır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.

* Bir miktar toz haline getirilmiş beyaz haşhaş tohumu, sirke ile karıştırılıp mayi haline getirildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sürülüp aradan bir saat geçtikten sonra yıka nır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tek rarlanır.

* Bir litre suyun içine iki adet pırasa doğranıp iyice kayna tıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sa bah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.

* Kabuklan soyulmuş bir adet acı hıyar ezildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere gün de iki kez sürülür.

* Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kayna tılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile söz konusu has talıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.

* Bir miktar defne yaprağı, dalları ve yemişleri bir arada kaynatılıp söz konusu hastalıklı bölge yıkanır.

* Bir litre suyun içine bir avuç börülce katılıp kaynatılması nın ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir fincan kaynar suyun içine birer çay kaşığı şahtere otu ve helile katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son ra süzülerek içilir.

* Bir litre suyun içine bir tutam sığırkuyruğu katılıp kaynatıl masının ardından süzülerek günde üç kez yarım kahve fincanı içilir.

* Bir kahve fincanı susam yağının içine yanm çay kaşığı sarısabır tozu katılıp iyice karıştırıldıktan sonra erik hoşafı ile birlikte içilir.

* Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı demirhindi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle rek, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilir.

* Bir miktar taze pelin yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak el de edilen Özsuyu söz konusu hastalıklı bölgeye sürülür.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın