Terlemeye Bitkisel Çözüm-Terlemeye Karşı Kesin Doğal Çözümler Nelerdir?

Terlemeye Bitkisel Çözüm-Terlemeye Karşı Kesin Doğal Çözümler Nelerdir?

terlemeye bitkisel çözüm

terlemeye bitkisel çözüm

Aşırı terleme şikayetinin aslında yaz ya da kış mevsimi ile alakası yoktur. Zaten aşırı terleme şikayeti olan kişilerin bunun nedenini mevsimsel etkenler yerine bir takım metabolizma bozuklukları veya terleme hücrelerinin yanlış çalışması veya beyinden gelen terleme sinyallerinde oluşan bir takım anormallikler ile izah etmek gerekmektedir. Ancak bir de mevsimden kaynaklanan terleme şikayetleri sorunu var. Bu durumda ise bir takım doğal tedavi yolları ve bitkilerle çözüm yöntemleri bir hayli işe yarıyor. Elbette terleme tedavisinde terlemeye neden olan etkenlerin teşhis edilmesi önemlidir. Ancak dermatolog uzman doktora gidesiye kadar terleme meselesine bir çözüm bulmak istiyorsanız bu durumda aşağıda sizlerle paylaşacağımız terlemeyi önleyen doğal tedavi kürlerini denemenizde gerçekten fayda var. Evde uygulanabilecek bu bitkisel yöntemlerde kullanılan malzemeler ve bitkilerin çoğu mutfağımızda kolayca temin edebileceğimiz şeylerden ibarettir. Lafı uzatmadan terlemeye ne iyi gelir gelin birlikte öğrenelim.

Terlemeye Bitkisel Çözüm-Terlemeye İyi Gelen Bitki Kürleri:

* Bal ile tatlandırılmış adaçayı terleme sorununa çok iyi gelir.
* Sabah ve akşam birer bardak yeşil çay içmekte faydalı olacaktır.
* Gün boyu terlememek için her sabah bir fincan domates suyu içilir. Antioksidan bakımından zengin olan domates, ter bezlerinin aktivitesini düzenler.
* Hergün bir avuç üzüm yiyin. Üzüm vücudu serin tutmaya yardımcı olur.
* Fazla miktarda terleyen el ve ayaklarınızı demleyip soğuttuğunuz çay içinde bekletin. Çayın içinde bulunan tannik asit en iyi ter önleyicilerden biridir.
* Banyoda son durulanma suyuna adaçayı yaprakları ekleyin.
* Koltuk altlarını düzenli olarak elma sirkesi ya da karbonat ile yıkayın.
* Koltuk altlarınızı geceden limon suyu ya da şap ile ovarak sabah yıkayın.
* Birer tutam meşe ağacı kabuğu, okaliptüs yaprağı ve ceviz yaprağını yaklaşık 2 litre suda kaynatın. Süzdükten sonra bir o kadar da soğuk su ekleyerek çok terleyen bölgeleri bu suyla yıkayın. Bu karışımda terleme için doğal çözüm yöntemidir.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın