Suna Dumankaya, göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske

Yüz Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir

Yüz Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir

Göz çevresi kırışıklıklarına  karşı estetik ameliyatlar ve makyaj gibi kozmetik bir takım çözümlerin yanında doğal tedavi yolları da oldukça işe yaramaktadır. Suna Dumankaya bu noktada göz çevresi kırışıklıklarıiçin doğal maske formülleri tavsiye etmektedir. Şimdi bitkisel bakım uzmanı Sn. Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için bizlere tavsiye ettiği doğal bitkisel maskelere bir göz atalım.

Göz çevresi kırışıklıklarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya

Gerekli malzemeler:

– Bir adet E vitamini kapsülü

– Bir damla buğday özü yağ

– İki damla kayısı çekirdeği yağı

– Bir çay kaşığı arı sütü

Yapılışı:

Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesinin şu şekilde uygulanması gerekmektedir: malzemeler arasında belirtilen E vitamini kapsülü kırılır; ve içindeki E vitamini ile, diğer malzemeler birbirine karıştırılır. Hazırlanan doğal kırışıklık maskesinin, her gece göz çevresine uygulanması, Suna Dumankaya tarafından önerilmektedir.

Yaşlanmaya Karşı Kırışıklık Maskesi
Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu yüz kırışıklıkları için bir diğer maske ise, yaşlanma karşıtı; ve kırışıklıkları tedavi edici doğal maskedir. Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu, yaşlanma karşıtı, ve kırışıklık giderici doğal maske önerisinin malzemeleri şu şekildedir: Bir yemek kaşığı bal, Bir yumurtanın beyazı, Bir tane çiğ patates… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu yaşlanma karşıtı; ve kırışıklık giderici doğal maske uygulaması ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir: öncelikle patates rendelenir; ve rendelenmiş patatesin içerisine bal ve yumurta beyazı ilave edilip karıştırılır. Elde edilen yaşlanma karşıtı; ve kırışıklık giderici doğal maskenin cilde uygulanması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, kırışıklık giderici ve yaşlanma karşıtı maskenin ciltte yarım saat durması gerektiğini, sonrasında ise cildin önce ılık su ile durulanmasını, sonrasında da soğuk su ile yıkanmasını önermektedir.

Boyun kırışıklıklarına bitkisel çözüm
Suna Dumankaya, dekolte ve boyun kırışıklıkları için de yeşil çaydan yararlanılması gerektiğini belirtmektedir. Suna Dumankaya şunları belirtmektedir: cildimiz çok ince; ve hassastır. En hassas, ve ince olan cilt bölgeleri ise, boyun; ve dekolte bölgeleridir; bu nedenle de ilk olarak boyun ve dekoltede ince çizgiler ile, kırışıklık belirtileri ortaya çıkmaktadır. Dekolte kırışıklıklarını; ve boyundaki çizgileri gidermenin en hızlı yolu ise yeşil çaydan geçmektedir. Suna Dumankaya, dekolte kırışıklıkları için günde üç bardak yeşil çay içmeniz gerektiğini belirtmektedir. Günde üç bardak yeşil çay ile birlikte, dekolte kırışıklıkları için dekolte maskesinden de yararlanmalısınız.

Dekolte kırışıklıkları için, cildinize, içeriğinde yeşil çay bulunan bir krem uygulamanız gerektiğini belirten Suna Dumankaya, bu kremin cilde kalın bir tabaka halinde uygulanmasını; ardından da onbeş dakika beklenmesi gerektiğini belirtmektedir. Belirtilen sürenin dolmasından sonra ise dekolte kırışıklıkları için uygulanan dekolte maskesi ılık su ile ciltten alınmalıdır. Suna Dumankaya, yeşil çayın içeriğini oluşturan vitaminlerin, metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olacağını belirtmektedir. Metabolizmanın hızlanması ise, deri altında bulunan bağ dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın