Special K Diyeti Yapanlar-Kellogs Special k 14 Gün Diyeti Nasıl Yapılır

Special K Diyeti Yapanlar-Kellogs Special k 14 Gün Diyeti Nasıl Yapılır

 

Special K Diyeti Kellog's

Special K Diyeti Kellog's

Special K diyeti olarak bilinen popüler diyet listesi, Ülker Kelloggs firmasının tasarladığı bir tür mısır gevreği temelli zayıflama diyeti çeşididir. Doğal olarak yağsız sütle birlikte tüketilen mısır gevreği diyetin ana malzemeleri olup bunun eşliğinde yağsız yoğurt, elma, beyaz et, kırmızı et gibi besinler de special k diyeti diyet menüsünün diğer besinlerini oluşturmaktadır. Special K diyeti yapanlar tarafından değişik kadın forumları (kadınlar kulübü, melekler mekanı, kızlar soruyor vb) siteler incelendiğinde Kellogs special k diyeti yorumları haftada 6 kilo verdiren bir diyet formülü olduğu ve bölgesel zayıflama için işe yaradığı, özellikle bel ve kalça eritmek isteyenlerin işine yarayacağı yönündedir. Kellogs special k diyeti kalori hesaplama açısından basit ve sorunsuz bir diyet listesine sahiptir.

Special k diyeti ile kaç kilo verilir

Ortalama olarak haftada 2-5 kilo arası bir zayıflama sağlanabilir. Special k diyeti ile zayıflayanlar özellikle diyetin sonlarına doğru kilo vermenin zorlaştığını söylüyorlar.

Diyet katılımcıları için günlük ortalama 1600 kalori alımı mümkündür. Diyeti yapacak olanların vücut kitle indekslerinin 25′ten büyük olması gerekmektedir. 2 haftadan fazla devam ettirilmesi önerilmez.

Örnek beslenme planı:

Günlük 2 kere mısır gevreği yedikten sonra üçüncü öğünün düşük yağlı ancak beslenme düzeni açısından zengin olması gerekmektedir. Abur cubur olarak meyve,sebze, yağsız yoğurt ve K Bar tercih edilebilir. İçecekler için tüketim sınırı olmayıp, doğal meyve suları, su ve soda önerilir. Alkolden kaçınmak gereklidir. Kalori sayılmasına gerek yoktur.

Special k diyeti örnek diyet listesi:
Kahvaltı: 1 kase yağsız süt ile hazırlanmış, çilek ya da çikolata sosu ile zenginleştirilmiş mısır gevreği
Ara öğün: Elma
Öğle Yemeği: 1 kase yağsız süt ile hazırlanmış meyve eklenmiş mısır gevreği.
Ara öğün: Havuç ya da K bar
Akşam yemeği: Fırında pişirilmiş patates, brokoli, bezelye ile birlikte yağsız balıklar, yağsız et ya da tavuk ızgara
Tatlı: muz, meyve salatası ya da meyveli yoğurt

Kellogs special k diyeti nedir: Special k, mısır gevreği ve süt ile yapılan 2 öğünlük düşük kalorili bir diyet çeşididir.

Special k diyetinin kendine özel bir egzersiz planı olmamasına rağmen günlük 30 dakika hafif egzersiz önerilmektedir.

Faydaları: Kalori sayma zorunluluğu yoktur. Diyeti izlemek ve uygulamak kolaydır. Bilimsel olarak insanların %75′i için uygundur. Kahvaltı diğer diyet programlarına göre daha zengindir. Mineral ve vitamin girişine izin verir. Kahvaltıyı atlayanlar için kolay uygulanabilirdir.

Zararları: Sürekli aynı öğünü tekrarlamak can sıkıntısına ve diyetten soğumaya olanak verebilir. Meyve ve sebzelerle zenginleştirilmiş olmasına karşın temelde vitamin ve minerallerin yeteri kadar alınamamasına yol açabilir. Bu nedenle kellogs special k diyeti uygulayanlar diyeti gereğinden uzun uygularlarsa bu durumda halsizlik, bitkinlik ve hastalıklara karşı direçsizlik oluşabilir.  Mısır gevreği tek başına yeterli bir lif kaynağı değildir. Açlık hissetmeyi engelleyemez. İki haftalık süreçten sonra beslenmeye dikkat edilmediği takdirde verilen kilonun hızla geri alınması mümkündür.

Şüphesiz ki bu diyet ürünü pazarlamak isteyen üretici tarafından planlanmış ve satışa yönelik bir üründür. Buna rağmen önemli doktorlar tarafından desteklenmekte ve yağ girişini kısıtladığı gerçeği de göz önünde bulunmaktadır.

Bu diyet sağlıklı bir beslenme tarzına geçiş yapmak isteyenler için iyi bir başlangıç olabilir. Mısır gevreği yüksek glisemik indeks oranı nedeni ile açlık hissedilmesine neden olan bir besindir. Bu nedenle diyet bitirildiğinde sağlıklı bir beslenmeye geçilmez ise kaybedilen kilolar hızla geri alınır. Kellogs special k diyeti evreleri olmayan ve dukan diyeti gibi atak evresi vb ayrımlara sahip olmayan düz bir diyettir.

İlgili sorular:

8 Yorum

  1. sevgi 24 Mayıs 2013
  2. ayşenur 18 Haziran 2014
  3. mehmet 15 Mayıs 2015
  4. HURİYE 21 Mayıs 2015
  5. Ebrar 26 Temmuz 2015
  6. defne 08 Ağustos 2015
  7. Songül 27 Ocak 2016
  8. Soner 13 Eylül 2016

Yazı hakkında yorum bırakın