Soru göster: “expigment krem kullananlar” Archive for Nisan 16th, 2012

Expigment Krem Kullanımı-Expigment Krem Faydaları Nedir Ne İşe Yarar

Expigment Krem Kullanımı-Expigment Krem Faydaları Nedir Ne İşe Yarar

Expigment Nedir?

expigment krem cilt lekesi

expigment krem cilt lekesi

Cilt lekelerinden muzdarip olanlar ve özellikle güneş lekeleri ve yüzde oluşan çiller için bir leke giderici krem arayanlara expigment leke giderici kremi uzmanlar tavsiye ediyorlar. 30 gramlık tüpte satılan expigment çiller için leke giderici krem % 2 ve % 4 lük iki ayrı ticari ürün halinde eczanelerde satılıyor. Hassas cilde sahip kişilerde ciltte hafif yanma ve soyulma gibi yan etkileri olabiliyor. Ama expigment kullananlar genellikle bu cilt kreminden çok memnun kalıyorlar. Cilt lekelerine kesin çözüm sunan krem olarak adlandırabileceğimiz expigment çil kremi, hem ciltteki lekelere neden olan aşırı pigmentasyonu yok ediyor hem de cilt gençleştirici ve nemlendirici özellikler taşıyor.

Expigment Krem Faydaları

Expigment krem özellikle yaşlanmaya bağlı oluşan çillere ve güneşte ortaya çıkan kahverengi çillere tedavi olanağı sağlar. Expigment diğer yandan deride lekeler halinde veya yaygın şekilde görülen koyu renkli – siyahımsı renklenmeler (melazma lekelerine) yüzde ve diğer bölgelerde, deri üzerinde düzensiz şekil ve büyüklüğe sahip koyu kahverengi lekeler şeklinde ortaya çıkan renk değişikliklerine (kloazma) iyi gelmektedir. Expigment leke kremi deride veya dokuda pigmentlerin aşırı düzeyde artması sonucu oluşan koyu renkli cilt bölgelerinin renginde açılma gibi cilt lekeleri problemlerine de kalıcı çözüm sağlar.

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigment krem özellikle Choloasma, lokalize kontakt dermatit, Melasma, Senil Lentigines gibi cilt lekeleri türlerine karşı kesin koruma sağlar ve cilt lekelerine kalıcı tedavi seçeneği sunar.

Expigment nasıl kullanılır

Sabah ve akşam 12 şer saat arayla çil ve güneş lekesi olan bölgelere sürülerek uygulanır. Daha sonra gecee yatmadan 2 saat önce lekelere sür sonra ıslak pamukla silinir. Expiğment kremin yararları ve iyileştirici etkisinin tam anlamıyla ortaya çıkabilmesi için ortalama 6 ay süreyle kullanılması gerekmektedir.
expigment krem ne için kullanılır

Expigment Yan Etkileri ve Zararları

Cildi alerjik yapıda olanlar, karaciğer hastalığı veya böbrek hastalığı şikayeti olanlar, kurumuş, çatlamış, tahriş olmuş veya güneş yanığı, rüzgar yanığı ya da açık yara meydana gelmiş cilde sahip olanlarda expigment yan etkiler ortaya çıkarabilmektedir. Emziren annelerde expigment kullanımı durumunda emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu nedenle doktora danışılmadan kullanılmamasını öneriyoruz. 2 aylık düzenli kullanım sonucunda ilgili bölgede renk açılması veya beyazlama gözlemlemezseniz ilacın kullanımına son veriniz. Expigment krem içeriği antibiyotik barındırdığı için ağıza ve mukozaya sürülmemelidir.

Expigment krem fiyatı

Diğer cilt lekesi kremleri fiyatları yüksek olmayan bir ürün olan expigment krem 6.80 TL ye satılmaktadır.

Diğer Antibiyotikli krem isimleri için bknz treatin.

İlgili sorular:

Comments (44)