Soğan suyu kürünün sivilce tedavisi için yapılışı ve sivilcelere faydaları

Soğan suyu kürünün sivilce tedavisi için yapılışı ve sivilcelere faydaları

soğan suyu sivilce kürü

soğan suyu sivilce kürü

Sivilcelerin bitkisel yoldan tedavisinde kullanılan ve belki de en iyi sonuç ve fayda sağlayan soğan suyu kürünün yapılışı da oldukça basittir. Soğan suyu kürü hem kadınlarda adet düzensizliği, miyom, kısırlık, cilt lekeleri, halsizlik ve yorgunluk gibi değişik bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılmakta hem de akne ve sivilce oluşumunu engelleyici özelliğiyle sivilcelere anında çözüm sunabilmektedir. Soğandan sıkılmak suretiyle veya kuru soğanın kaynatılmasından elde edilen soğan suyunun içilmesi yoluyla elde edilen soğan suyu aynı zamanda sivilceli bölgelere sürüldüğünde sivilce kurutucu etki de oluşturmaktadır.

Sivilcelere soğan suyu kürü nasıl yapılır?

Öncelikle sivilce tedavisi için yapacağınız soğan suyu kürü için gerekli malzemeler nelerdir bunu açıklayalım:

– 1 adet kuru soğan,
– bir meyve sıkacağı,
-bir kulak çöpü veya bir miktar pamuk

Sivilcelere soğan suyu kürü nasıl yapılır?

Sivilceleri için soğan suyu kürünün yapılışı ve uygulanışı çok basittir. 1 adet kuru soğanın suyunu kulak çöpü veya pamuk yardımıyla sivilcelerimizin üzerine sürelim ve bekleyelim. Özellikle iltihaplı sivilcelere karşı oldukça etkili bir bitkisel çözüm olan soğan suyu kürü, sırtta, alında, yanakta, dudakta, omuzda, kollarda çıkan sivilcelere karşı oldukça iyi gelmektedir. Kadınların korkulu rüyası olan adet döneminde yüzde çıkan sivilcelere de soğan suyu uygulaması ile son verilebilir. Sivilceler için krem tedavisi yapan ve bu kremlerden bir türlü istenilen sonucu elde edemeyenler ile kozmetik sivilce cilt bakım ürünleri kullananlar şayet sivilcelerden bir türlü kurtulamadılar ise bu durumda soğan suyu kürü ile sivilceleri bitkisel yöntemlerle tedavi ettirebilirler.

Soğan sivilceye iyi gelirmi yoksa sivilce yaparmı?

Soğanın sivilce yaptığı konusunda yaygın bilinen bir yanlış vardır. Soğan sivilce yapmaz. Tam aksine vücuttan toksin atıcı etkisi olduğu için sivilcelere karşı kesin çözüm sunar.

Soğan suyunun faydaları nelerdir?


Soğanda bulunan Aliin, propanthialoxid, aliicin içerikli uçucu yağ, özellikle C vitamini, pektin, insülin. gibi mineraller ve vitaminler metabolizma faaliyetleri neticesinde vücutta hücrelerde ve dokularda birikmiş vaziyette olan toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Ancak soğanın sivilce oluşumuna engel olmasının asıl nedeni soğanda bol miktarda bulunan kükürtlü bileşiklerdir. Nasıl ki kükürt sabunu sivilceleri kurutucu etkiye sahiptir, soğandaki sülfürlü enzimler ve bileşikler de sivilcelere neden olan bakterilerin ölmesine yardımcı olmaktadır. Bu noktada eskiden bilinen ve İbrahim Saraçoğlu, Suna Dumankaa Ahmet Maranki sivilce soğan kürü olarak ta yaygın bir bilinirliğe kavuşan soğan kürleri pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Közlenmiş soğan da iltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyu kürü malzemesi olarak kullanılabilir.

İlgili sorular:

10 Yorum

 1. Serdar 25 Nisan 2013
  • admin 27 Nisan 2013
 2. enes 17 Kasım 2013
 3. Fazilet 01 Temmuz 2014
  • sıdıka 31 Aralık 2015
  • ozzy 05 Aralık 2016
 4. sedat 23 Şubat 2016
  • ozzy 05 Aralık 2016
 5. Pinarrrrrrr 18 Ağustos 2016
 6. merve 22 Aralık 2016

Yazı hakkında yorum bırakın