Plates Hareketleri Zayıflatırmı-Pilates Egzersizleri ile Zayıflama

Plates Hareketleri Zayıflatırmı-Pilates Egzersizleri ile Zayıflama

pilates zayıflatırmı

pilates zayıflatırmı

Pilates hakkında en sık sorulan ve en fazla merak edilen sorulardan bir tanesi de pilates zayıflatır mı sorusudur. Özellikle hanımların son yıllarda rağbet ettiği pilatesin boy uzaması, duruşun dikleştirilmesi, kamburluğu önleme, daha estetik duruş ve yürüyüşe sahip olma, saha esnek bir vücuda sahip olma gibi faydaları yanında acaba zayıflamak için kullanılır mı?

Pilates doğru bir biçimde uygulandığında zayıflamaya elbette yardımcı olmaktadır. Ancak pilates ile zayıflamanın uzun dönemli olabilmesi için bir takım ipuçları ve kurallara riayet edilmesi gerekmektedir. Pilatesle kilo vermek için ön gereksinimler nelerdir? daha doğrusu neleri yaparsanız pilates zayıflatır bunlara kısaca göz atalım

1) Öncelikle pilatesle kilo vermek için pilates egzersizlerinde uzmanlaşmak ve egzersiz temposunu hızlandırmak gerekmektedir. Bu sayede yüksek tempolu yapılan pilates, kalori harcamanıza da yardımcı olacaktır. Tabi burada tempoyu sürdürebilmek için doğru nefes kullanım tekniklerine de hakim olmanız gerekmektedir.

2) Diğer bir nokta ise haftada en az 3 kez pilates hareketleri yapmak gerektiğidir. Bu sayede metabolizma hızı kalıcı olarak yüksek seyredecek ve kilo vermenin yolu açılacaktır. Haftada bir veya daha seyrek yapılan plates egzersizi kilo vermeye yeterli gelmese bile vücudun formda kalmasını sağlamaktadır.

3) Pilatesi evde tek başınıza yapmak yerine mümkünse bir pilates salonuna yazılmalısınız. Buna zamanınız veya imkanınız yoksa evde çalışmak zorunda iseniz bu sefer bir pilates badi si bulmanızı öneririz. Tek başına yapılan zayıflama egzersizlerinde insanlar genelde 30 dk da sıkılırken birlikte yapılan zayıflama hareketlerinde zamanın nasıl geçtiğini anlamak daha zor olmaktadır.

4) Mümkünse pilates videoları veya dvd, cd kasetleri edinin. Karşınızda Ebru Şallı gibi pilates hareketlerini en mükemmel biçimde yapabilen birisi varsa bunun avantajlarını sizler de göreceksiniz.

5) Her bir pilates egzersizinin hakkını vererek yapın. Bu durumda kasları daha fazla zorlayacak ve daha çok enerji harcanmasını sağlayacaksınız.

6) Sadece pilates topu ve minderi gibi temel pilates ekipmanları ile asla yetinmeyin. Zayıflamaya yardımcı değişik aletlerden faydalanın. Böylece hem kaslarınızda yanma hissini oluşturarak yağ yakımını hızlandırmış olacaksınız hem de değişik ekipmanlarla sıkılmadan daha uzun süre zayıflama egzersizi yapabileceksiniz.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın