Lavanta Kürü: Kırışıklıklar ve Sivilceler için Lavantalı Maske Tarifi Ender Saraç

Lavanta Kürü: Kırışıklıklar ve Sivilceler için Lavantalı Maske Tarifi Ender Saraç

lavanta kürü

lavanta kürü

Cildimizin iki önemli düşmanı hiç şüphesiz sivilcelerin oluşturduğu cilt lekeleri ve yaşlanma ile ortaya çıkan göz ve ağız çevresindeki cilt kırışıklıklarıdır. Cilt lekeleri ve kırışıklıklar için leke ve kırışıklık giderici kremler ve jellerin yanı sıra dermabrazyon, lazerle cilt soyma, green peeling gibi bir çok yöntem de kullanılmaktadır. Tabi bir de kırışıklıklara ve cilt lekelerine bitkisel çözüm kürü uygulama şansımız var. Dr. Ender SARAÇ’tan kırışıklıkları yok eden ve lekeleri gideren lavanta maskesi de bu kategoride iyi etki veren bir bitkisel maske uygulaması olarak göze çarpıyor. Şimdi Ender Saraç Lavanta Maskesi nasıl yapılır gerekli malzemeler nelerdir bunlara göz atalım.

Kırışıklıklarla ve Cilt Lekelerine İyi Gelen Lavanta Maskesi:

Maske Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

Bir su bardağı lavanta çiçeği
bir bardak portakal suyu
1–2 dilim kabuğu soyulmuş salatalık
akından ayrılmış 1 adet çiğ yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı süzme bal
1 kaşık mısır unu

Lavanta Maskesinin Yapılışı ve Hazırlanışı : Bir su bardağının içerisine taze yada kuru olarak temin ettiğimiz lavanta çiçeğini dolduruyor ve üzerine de bir bardak portakal suyu ilave ettikten sonra 4-5 dk kadar kısık ateşte biraz ısıtıyoruz.

Kabuğundan ayrılmış daha doğrusu kabuğu temizlenmiş 1–2 dilim salatalık bu karışıma eklenecek ve içerisine yumurta sarısı, biraz bal ve mısır ununu ilave edilerek karışım krem kıvamına sokulacak. Maskemiz hemen hemen hazır. Tek yapmamız gereken bu karışımı buzdolabına koyarak birkaç saat bekletmek..

Lavanta Maskesi Nasıl Uygulanıyor : Yukarıda tarifini verdiğimiz sivilce yok edici ve kırışıklıkları giderici lavanta maskesi kremini 30 gün süresince 3 günde bir olacak şekilde toplamda 10 kez akşamları yatmadan evvel yüzümüze süreceğiz. 1 ayın sonunda hem kırışıklıklardan ciddi manada kurtulacağız hem de sivilcelere etkin çözüm geliştirmiş olacağız.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın