Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer-Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer-Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm

koltuk altı kararması nasıl geçer cilt lekeleri

koltuk altı kararması nasıl geçer cilt lekeleri

Bahardan yaza doğru ilerlediğimiz günlerde sıcak havalarda kısa kollu gömlekler ve tişörtler de ağır ağır gardroplarımızdan çıkıyor. Ancak kısa kollu giysi denilince akla bir de koltuk altı bölgesinin açılması riski geliyor. Koltuk altınızda olası kararmalar ve esmer cilt lekeleri bu nedenle açığa çıkabilir ve bu da bizim karizmamızı bir miktar çizebilir. Peki koltuk altı kararması nasıl geçer? Buna ilişkin bitkisel çözüm yolunu sizlere vermeden evvel gelin koltuk altındaki esmerlikler ve cilt lekeleri neden ortaya çıkar bunu paylaşalım.

Koltuk altı kararmasının nedenleri nelerdir?

Koltuk altı kararmasının sebepleri arasında en dikkat çekeni, kişinin cildinde genetik yatkınlık nedeniyle ortaya çıkan hiper pigmentasyon veya koltuk altının aşırı terlemesi ve havasız kalmasıdır. Koltuk altı kararması başka nedenleri de olabilir. Bunlara değinmek gerekirse sık ve gereksiz ağda uygulamaları, ve kalitesiz, cilde zararları olan koltuk altı deodorantları kullanımı sayılabilir.

Koltukaltı kararması nasıl geçer?

Koltuk altındaki kararmaları geçirmek için koltuk altı beyazlatıcı kremler kullanılabilir. Doğal çözümlerden yanaysanız koltuk altı kararmalarına Bitkisel bakım ve güzellik uzmanı Sn. Suna Dumankaya’nın koltuk altı kararmasına bitkisel tedavi olanağı sunan çözümünü denemek faydalı olabilir.

Suna Dumankaya’nın  koltuk altı kararması için kürü

Malzemeler

Pirinç unu (bir tatlı kaşığı kadar)

Yoğurt (bir yemek kaşığı)

Sirke (bir tatlı kaşığı)

Hazırlanışı

Tüm malzemeyi bir kasenin içinde iyice karıştırın daha sonra karışımı koltuk altlarınıza uygulayın ve 15 dk kadar bekleyin. 15 dk sonra kürü ovarak çıkartın ve hafif sıcak su ile durulayın daha sonra limon suyu ile temizleyin daha çabuk etki etmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanabilirsiniz.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın