Koltuk Altı Kararması İçin Suna Dumankaya Bitkisel Kür Tarifi

Koltuk Altı Kararması İçin Suna Dumankaya Bitkisel Kür Tarifi

koltuk altı kararmasına bitkisel çözüm

koltuk altı kararmasına bitkisel çözüm

Koltuk altının normalde vücudun ortalama ten renginden bir miktar daha koyu bir cilt rengi özelliği bulunmaktadır. Ancak bazı hanımlarda koltukaltı bölgesinde değişik bir takım nedenlerle görülen aşırı pigmentasyon, koltuk altı kararması adı verilen duruma yol açabilmektedir.

Koltuk altı kararması neden olur

Koltuk altı kararmasının nedenleri arasında epilasyonda yapılan bir takım yanlışlıklar, ağda uygulamalarında aşırı sıcak ağda kullanılması, gereksiz yoğunlukta deodorant kullanımı gibi koltukaltı kararması sebepleri sayılabilir.
Koltuk altı kararmasına ne iyi gelir

Günümüzde bepanten türü kremler,  koltuk altı kararması için maske uygulamaları,  koltuk altı kararması için expigment türü pigment açıcı leke giderici kremler kullanılabilmektedir. Tabi  koltuk altı kararması için ne yapılmalı sorusuna yanıt olabilecek bir diğer alternatif yöntem ise koltuk altı kararması bitkisel çözüm yollarının denenmesidir. Bu noktada Suna Dumankaya’dan sizler için derlediğimiz bir  koltuk altı kararmasına doğal çözüm yolunu sizlerle paylaşacağız.
Suna Dumankaya’dan Koltuk Altı Kararması İçin  Bitkisel Kürü’nde Gereken Malzemeler

– 1 tatlı kaşığı pirinç unu
– 1 yemek kaşığı yoğurt
– 1 tatlı kaşığı elma veya üzüm sirkesi

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm Kürü Nasıl Yapılır ve Uygulanır:  Yukarıda listelediğimiz pirinç unu, ev yapımı doğal yoğurt, elma veya üzüm sirkelerini önerilen miktarlarda bir kase içerisine koyarak karıştırınız. Daha sonra tüyleri temizlenmiş ve sabunla yıkanmış vaziyette olan koltuk altına bu karışımı bir fırça vasıtasıyla sürün. uygun fırça bulunamadığı takdirde dilerseniz elinizle de sürebilirsiniz. Koltuk altı kararmaları için kesin çözüm olan bu doğal bitkisel karışımı 15-20 dakika kadar koltuk altı beyazlaması arzuladığınız bölgelerde kurumaya bırakın. Temizleme işlemini ise ılık su ile durulama yoluyla yapmalısınız. Durulanan koltuk altına koltuk altı beyazlatıcı etkisi bilinen limon suyu sürerek kurumaya bırakacaksınız. En sonunda ise koltuk altlarına talk pudrası (bebek pudra) sürerek koltuk altı kararmasına evde çözüm kürünü sona erdirmiş olacaksınız.

Suna Dumankaya Koltuk Altı Kararması Kürü Haftada Kaç Gün Yapılır?

Normal düzeyde koltuk altı kararmaları olan kişilerin 3 günde 1 kez yani haftada 2 kez, yoğun koltuk altı kararması olanların ise haftada 3 kez bu doğal tedavi yöntemini uygulaması yeterli olacaktır.

İlgili sorular:

1 Yorum

  1. Nukhet 06 Kasım 2016

Yazı hakkında yorum bırakın