Koltuk altı kararması için kesin çözüm ve bitkisel tedavi kürü

Koltuk altı kararması için kesin çözüm ve bitkisel tedavi kürü

koltuk altı kararması için bitkisel çözüm

koltukaltı kararması

Koltukaltı kararması şikayeti olanların özellikle yaz aylarında ama salon davetleri, düğünler gibi dekolte kıyafet giyilmesi gereken yılın diğer mevsimlerinde de gündeme gelen kadınlara özgü bir şikayettir. Koltukaltındaki terleme, kıllanma ve nem dolayısıyla, ayrıca bu bölgenin genetik olarak bazı kişilerde daha yoğun bir pigmentasyona maruz kalmasından ötürü bazı hanımlarda koltuk altı kararmaları daha yoğun bir biçimde görülebilir. Kadınların kullandığı koltukaltı deodorantları da koltukaltında esmer lekelere ve kararmalara neden olabilir. Kadınlarda bu durum özgüven eksikliği, sıkıntı gibi ruhsal sorunlara bile yol açabilir. Özellikle mayo, dekolteli elbiseler gibi kıyafetler ile gezmek koltuk altında kararmış olan bölgeleri gösterme riski taşıdığı için hanımlara konfor yerine telaş veren giyecekler haline dönüşürler. Peki koltukaltı kararması nasıl geçer? Koltukaltına bitkisel çözüm yolu bulmak mümkün müdür?
İşte sizlere koltukaltı kararmasına kesin çözüm olabilecek bir evde tedavi yolu:

Koltuk altı kararması nasıl geçer:

Öncelikle deodorant roll gibi koltuk altında pigmentasyona neden olabilecek kozmetik ürünlerden uzak durmak gerekiyor. Bu ürünleri kullanacaksanız da koltuk altındaki istenmeyen tüylerin temizlik işlemlerinden hemen sonra kesinlikle kullanmayın. Yeni alınmış veya traş edilmiş cilde uygulanan kozmetikler, ter bezleri ve gözenekler aracılığıyla doğrudan cilt altı dokusuna temas ettiği için koltuk altı kararmasını şiddetlendirmektedir. Bu nedenle koltuk altı epilasyonu, traşı uygulamalarından sonra ortalama 48 saat kadar beklemek ve bunun akabinde deodorantı o bölgeye uygulamak gerekecektir.

Peki koltuk altı kararmasına evde çözüm yolu nedir?

Koltuk altından kararma sorununuz ortaya çıktığında her birinden birer çay kaşığı temin edeceğiniz vazelin, elma suyu ve limon suyu ile bir bitkisel çözüm kürü hazırlamanız gerekecek. Bu malzemeleri birbiriyle karıştırıp koltuk altı bölgesi kararmaları olan bölgelere uygulayacağız ve ıslaklığı geçip kuruma oluştuğunda koltuk altındaki cilt lekeleri (kararmalar) olan bölgelere talk pudrası sürerek bu basit işlemi bitirmiş olacağız.

Koltuk altı kararmasına bitkisel çözüm kürü 2:

Koltuk altına doğal ve kesin çözüm arayanların deneyebilecekleri bir diğer kür ise 1 tatlı kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı pirinç unu, bir yemek kaşığı yoğurt ile yapılan koltuk altı beyazlatma kürüdür. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra 15 dakika kadar bekleyip daha sonrasında ılık suyla duruluyoruz. Kısa zamanda koltuk altı kararmaları nasıl giderilir gözlerinizle sizler de şahit olacaksınız.

İlgili sorular:

1 Yorum

  1. Tevhit 15 Kasım 2015

Yazı hakkında yorum bırakın