Kırışıklara Ne İyi Gelir-Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm Civanperçemi Kürü

Kırışıklara Ne İyi Gelir-Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm Civanperçemi Kürü

civanperçemi faydaları

civanperçemi faydaları

Civanperçemi sağlığa faydaları olan ve çok yönlü kullanım alanına sahip olan bir şifalı bitkidir. Civanperçemi otu, kandil çiçeği olarak ta bilinen bir bitki çayı olup yara otu adıyla da bilinir. Civanperçeminin sağlığa olan başlıca faydaları arasında hemoroid ve basur kanamalarını dindirici özelliğinin olması, vücutta yaralara iyi gelmesi, mide ve burun kanamalarına bitkisel çözüm olması, mide bulantısına iyi gelen bitkiler arasında yer alması, baş ağrısına ve baş dönmesine doğal tedai sağlaması, migrene ve göz çukuru ağrılarına iyi gelmesi gibi bir çok özellik akla gelmektedir. Bunun yanında civanperçemi çayı sinüzite de iyi gelmektedir. Ancak bizim bugünkü yazımızda asıl dikkat edeceğimiz husus, civanperçemi kürü ile ciltteki kırışıklıklar nasıl tedavi edilir sorusudur.

Civanperçemi önemli bir kan dindirici özelliği vardır.Mide,burun ve basur kanamalarında kullanılır.menopoz ve ay başı kanamalarında tedavi edici özelliği vardır.Baş dönmesi,mide bulantısı,göz sancısı ve migren krizlerinde etkilidri.Düzenli olarak Civanperçemi çayı içildiğinde migren ağrılarını tamamen ortadan kaldırır.Basur tedavilerinde ise fitil olarak kullanılır.

1 tatlı kaşığı Civanperçemi 1 bardak su da kaynar suyla haşlanır ve 15 dakika bekletildikten sonra süzülerek içilir.Günde 3 su bardağı yemeklerden öncce veya sonra içilebilir.Sağlıklı bir yaşam için günde 1 çay bardağı Civanperçemi çayı içilmelidir.Çoğu hastalıklarda bir çok yararlı etkisi olan Civanperçemi zararsız bir bitkidir ve hiç bir yan etkisi yoktur.

Çayı

cilde çok faydalı bir şifalı bitkidir. Civanperçemini cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Civanperçemi ciltte oluşan kırışıklara da çok iyi gelir. Civanperçemi ciltte yaşlanma etkilerini geciktirir ve cildinizi gençleştirir. Şimdi cilde faydalı civanperçemi kürlerini açıklayalım.

Cilt Bakımı İçin Civanperçemi Kürü:

Malzemeler:

* 1 tatlı kaşığı civanperçemi,
* 1 çay bardağı su.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı:

Cilt bakımı için bir çay bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı civanperçemi konur. 20 dakika demlenip süzülür. Akşamları temizlenmiş yüze pamukla sürülür. Kuruyunca tekrar sürülüp yatılır. Zamanla cildinizin yenilendiğini ve gençleştiğini hissedebilirsiniz. Ayrıca haftada 1 kez uygulayacağınız maske ile derinlemesine bir cilt bakımı ve cilt gençleştirme yapabilirsiniz.

Kırışıklara Civanperçemi Kürü:

Malzemeler:

* 1.5 su bardağı su,
* 1 avuç civamperçemi çiçeği,
* yarım fincan limon suyu,
* 1 çorba kaşığı zeytinyağı,
* 1 tatlı kaşığı süzme bal,
* 1 yumurta sarısı,
* yeterince yulaf unu.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı:

Civan perçemi çiçeği saf suda on dakika kaynatıldıktan sonra sıkılarak süzülür. Bir fincan su soğutulur. Civanperçemi çiçeğinin posası ezildikten sonra, yarım fincan limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı süzülmüş bal ve çırpılmış yumurta sarısı ile birlikte iyice karıştırılır. Hazırlanan karışıma soğutulan bir fincan civan perçemi suyu ilave edilir. Maske kıvamına gelinceye kadar yulaf unu eklenir. Hazırlanan maske cilde masaj yapılarak sürülür. 1 ssat bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Uygulamadan sonra cilt gülsuyu ile silinir. Haftada 1 defa uygulanması yeterlidir.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın