Kil Maskesi Suna Dumankaya-Sivilceler için Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Kil Maskesi Suna Dumankaya-Sivilceler için Kil Maskesi Nasıl Yapılır

sivilceler için kil maskesi tedavisi

sivilceler için kil maskesi tedavisi

Kil maskesi ülkemizde Suna Dumankaya tarafından meşhur edilmiştir dersek sanırım abartmış olmayız. Sivilceler için kullanılan kil maskesi son birkaç yıldır kadınların rağbet ettiği doğal maske tarifleri arasında yer almaktadır. Kilde bulunan mineraller hem ciltte sivilcelere neden olan yağlanmayı emmekte hem de cildin ihtiyacı olan bir takım maddeleri cilde temin görevini yerine getirmektedir. Bu nedenle sivilcelere doğal çözüm arayanlar için kesinlikle önerilmesi gereken bir sivilce maskesi olarak dikkat çekmektedir. Şimdi Suna Dumankaya’dan Sivilceler için Kil Maskesi Nasıl Yapılır hep birlikte öğrenelim.

Suna Dumankaya sivilce için bitkisel çözüm arayanlara pek çok tarifler veriyor. Kendine has tarifleri arasından birisi ise kil maskesi tarifi.

Suna Dumankaya Sivilceler İçin Kil Maskesi

Suna Dumankayanın sivilce için tavsiye ettiği maske tarifini veriyoruz. Bu maske tarifi normal ciltler için olup, hassas ciltlere uygulanmaması gerekir.

Sivilce Maskesi için gerekenler

1 çay kaşığı susam yağı,
3 damla limon suyu,
1 çorba kaşığı kil,
Yarım domates.
Malzemeleri temiz bir kapta bir güzel karıştırıp krem kıvamına getirinceye kadar karıştırıyoruz. Maskeyi cildimize uygulayıp 15-20 dakika kadar bekliyoruz. Sonra ılık su ile durulayacağız.

Sivilce tedavisi için tüm bitkisel çözüm önerilerimiz: Sivilce tedavisi

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın