Kavitasyon Zararları Nelerdir-Kavitasyon Faydaları Fiyatları Seansları

Kavitasyon Zararları Nelerdir-Kavitasyon Faydaları Fiyatları Seansları

kavitasyon zararları

kavitasyon zararları

Son dönemlerin trend bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesi olan kavitasyon bölgesel incelme tekniği hakkında potansiyel müşteri olarak tabir edebileceğimiz okurlarımızdan oldukça fazla soru gelmektedir. Özellikle kavitasyon nedir, kavitasyon zayıflatırmı gibi soruların yanında kavitasyon bölgesel zayıflama yöntemi nedir, kavitasyon zayıflama amaçlı nasıl kullanılır, kavitasyon nasıl yapılır,kavitasyonun zararları var mıdır gibi sorulara sizler için oluşturduğumuz cevapları sunuyoruz.

Kavitasyon Nedir?
Kavitasyon bir bölgesel incelme yöntemi olup bölgesel yağların yoğunlaştığı vücut bölgelerine düşük yoğunluklu ultrasonik ses dalgaları odaklanması suretiyle bölgesel yağların parçalanmasını ve böylece o bölgenin incelmesini sağlayan teknoloji yoğun bir  bölgesel  zayıflama yöntemidir.

Kavitasyon Kaç Seanstır?
Kavitasyonun kaç seans yapılacağı hedeflenen zayıflama ve bölgesel incelme miktarı ile doğrudan orantılıdır. Ancak bir ortalama vermek gerekirse kavitasyonla 10 cm incelme sağlamak için 5 ile 7 seans arası bir incelme hedefi verilebilir.

Kavitasyon Nereleri Zayıflatır?

Adından da anlaşılacağı üzere bir bölgesel zayıflama yöntemi olan kavitasyon bilhassa kalça, basen, yan karın yağları, göbek sarkması ve bel kalınlaşması görülen bölgelere uygulanabilir.

Kavitasyonla Zayıflama Nasıl Yapılır ?
Bu yöntemde hedef vücuttaki yağ dokusunu eritmektir. Bunun için kavitasyon uygulanacak bölgeye jel sürülür ve ultrasonik ses dalgaları gönderen kavitasyon cihazı bu bölgeye konur. Hastanın yağlı bölgesine gönderilen bu ses dalgaları yağ hücrelerinin zarlarını patlatarak yağ hücrelerini öldürür. Hücreden geri kalan yağ ve diğer artık maddeler vücudun savunma sistemi tarafından vücuttan atılır.

Kavitasyon Yöntemleri Nelerdir ?
Bu yöntemle yağ hücrelerinin iki şekilde vücuttan atılma şekli var. Biri idrar yoluyla atılım, ikincisi karaciğer yoluyla atılım. İdrar yoluyla atılım tercih edilmeli.

Kavitasyon Fiyatları Ne Kadardır?
Kavitasyonun seans başı ücretleri 200 TL civarında fakat internet üzerinde 50 TL fiyat verenler de var fakat düşük fiyat verenlerin seansı tam uygulamayıp 1 seansı üçe bölerek uyguladığı gibi bilgiler de mevcut.

KAVİTASYON ZARARLARI ve YAN ETKİLERİ NELERDİR ?

Avrupa Kozmetik Cerrahi Derneği Eski Başkanı- Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ziya Şaylan kavitasyonla ilgili olarak şunları belirtiyor: “Bu yöntem yeni değildir. Belki yeniden pazarlanmakta ve bu nedenle sanki yeni bir yöntem gibi sunuluyor. Türkiye’de 2 yıldan beri kavitasyon cihazları mevcuttur ve ben de bu aleti satın alıp kullandım.
Kavitasyon yöntemi ile incelme bir yağ emme (Liposuction) değil. Belki az miktarlarda mevcut olan yağları (100-150 ml kadar) ortadan kaldırabilir ancak hiçbir zaman gerçek bir yağ emmenin yerini tutmaz. Bundan 20 gün önce 1-3 Ekim tarihleri arasında Washington da benim de sunumlar yaptığım Dünya Liposuction Kongresi’nde bize söylenen mezura ile yapılan ölçümlerin sağlıklı olmadığı, uygulamayı yapanın mezurayı sıkı veya gevşek tutarak 2-3 cm fark sağlayabileceği. Bilimsel olarak ancak MR ile bir ölçüm yapılabilir ve buda çok pahalı olduğundan kullanılmıyor. Kavitasyon yöntemi ile beraber hastaya verilen diyet ve egzersizler de incelmeye neden olduklarından gerçek etkinin neye bağlı olduğu bilinmiyor.”

Uyguladığı dönemde hastalarında cilt yanıkları oluştuğunu ifade eden Op. Dr. Şaylan, “Oldukça zor durumlar yaşadık. Kavitasyon ile verilen ultrason bir enerjidir ve dokulardan yaşlanmaya neden olan oksidan maddelerin büyük miktarlarda açığa çıkmasına neden olur. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Antiaging tedavisinin esasının antioksidanlarla mücadele olduğunu düşünürsek bu istenmeyen bir durumdur. Ayrıca yapılan araştırmalarda Kavitasyon cihazının tiroit, yumurtalıklar ve testislerden en az 10-15 santim uzakta olması gerekir. Aksi takdirde bu hormon salgılayan bezlerde zararlı DNA değişikleri meydana gelebiliyor” şeklinde konuşuyor.

Kavitasyon Zayıflatırmı?

Lokal ve ufak yağlanmalarda memnun edici sonuçlar aldıklarını söyleyen Op. Dr. Şaylan, “Ama uyguladığım 71 hastanın sadece çok azında olumlu sonuç çıktı. Buna karşılık birçok hastama Kavitasyon faydalı olmadığı için ücretsiz yağ emmek zorunda kaldım. Bu tecrübemi bir bilimsel makale haline getirdim ve Ocak ayında Amerika’da yayınlanacak..
Benim şahsi görüşüm yağ emmeden çok daha pahalı olan bu yöntem kesinlikle yağ emilmesini istemeyen veya ufak miktarlarda yağ depolanması olanlarda dikkatli olarak uygulanabilir. Ancak yine de uzun vade de ne olacağını söylememiz imkânsız” diyor.

Kavitasyon video izle

Kavitasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İç Hastalıkları Uzmanı- Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Ziya Moçan ise, kavitasyonun cilt altında kanlanmayı artırabileceğinden cilt üzerinde yanıklara neden olabileceğini söylerken şöyle devam ediyor: “Piyasada çok fazla zayıflama yöntemi var. Akapunktur da bunlardan biri. İğneleri takıyorsunuz, zayıflatıyor ama verilen kiloların daha fazlası geri alınıyor. Kavitasyon da böyle, geçici bir zayıflama çözümü. Kalıcı değil. Bir kişi eğer zayıflamak ve formunu korumak istiyorsa diyetine dikkat etmeli, fiziksel aktivitelerini yapmalıdır.”

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın