İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesine Lavanta Kürü ile Bitkisel Tedavi

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesine Lavanta Kürü ile Bitkisel Tedavi

Saç dökülmesi nasıl geçer

Saç dökülmesi nasıl geçer

Saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım diyenlerdenseniz siz de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun saç dökülme için geliştirdiği bitkisel tedavi yöntemini denemelisiniz. Tamamen doğal bitkisel karışımlardan oluşan bu saç dökülmesine kesin çözüm kürleri ile evde basit yollardan en etkili ve doğal biçimde saçlarınıza bakım uygulayabileceksiniz. Şimdi sizlerle Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun saç dökülmesi için tarif ettiği doğal tedavi seçeneklerini paylaşalım.

İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü evde kendi kendinize hiç zorlanmadan hazırlayabileceğiniz basit bir doğal tedavi kürü olarak öne çıkıyor. Lavantanın saçlara olan faydalarından hareketle oluşturulan bu bitki kürü, lavanta suyu ile saç yıkama şeklinde uygulanıyor. Şimdi 2 aşamalı lavanta saç bakım kürü ile saçlar nasıl gürleşir ve saç beyazlamasına kesin çözüm bulunur bunu inceleyelim.

Lavanta kürü tarifi:

Saç dökülmesine karşı Lavanta kürü: Saçlar yıkanacak

İlk bitkisel saç dökülmesi tedavisi lavanta ile saçların yıkanması şeklindedir. Önceden yıkanmış saçlara uygulanır. 3 bardak su tencerede kaynatılır. Kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı lavanta içine atılır ve hafif ateşte 5 dakika hafif ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve sıcakken süzünüz. Ilıyınca saçlarınızı iyicice bu lavanta suyu ile ıslatınız. Yarım saat etki etmesini bekleyiniz. Yarım saat sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu lavanta kürünü uygulayınız.

Saç dökülmesi için Lavanta kürü: İçilecek
İkinci bitkisel saç dökülmesi tedavisi ise lavanta suyunun içilmesi gerekir. Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda 7 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. 15 gün sonra 10 gün ara veriniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır ve kür sonlandırılır.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın