ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama-maydonoz kürü zayıflatırmı

ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama-maydonoz kürü zayıflatırmı

ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü zayıflama

ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü zayıflama

Yağ yakıcı bitkisel zayıflama kürü arayanlar için İbrahim Saraçoğlu bitkisel zayıflama kürlerini şahsen tüm okurlarıma tavsiye ederim. Öncelikle Sn. Saraçoğlu sadece bitkilerin şifavi özellikleri alanında değil, aynı zamanda bitkilerde yer alan fitokimyasal (bitkisel kimyasal maddeler) olarak bilinen bir takım maddelerin metabolizma ve vücut üzerindeki etkileri hakkında da derin ve engin bilgi sahibine sahip bir bitkisel şifa uzmanıdır. İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama konularında bir çok tv programında detaylı açıklamalar yapmış ve yapmaktadır.

Maydanoz Kürü Zayıflatırmı?

Bu bitkisel zayıflama kürü ile kısa sürede fazla kilolarından kurtulan hanımlar ve beyler özellikle Sn Saraçoğlu na canlı yayında bağlanarak bizzat teşekkürlerini iletmektedirler. Maydanoz limon kürü yapanlar 1 haftada 2 kilo zayıflama sağlamaktadır. Özellikle sabah içildiğinde iştah kesmekte, karaciğer yağlanmasına bitkisel çözüm olmakta ve metabolizma hızını yükselterek bazal metabolizma düzeyinde bile yağ yakıcı termojenik etki oluşturmaktadır.

Maydanoz kürü zararları yan etkileri

Özellikle gastrit rahatsızlığı olanların maydanoz kürü yapmamaları tavsiye edilir. Maydanoz kürü midenin asit dengesini bozabilir ve ödem söktürücü (deüretik) olduğu için vücuttan su kaybına neden olabilmektedir. Hanımlar bu nedenle maydanoz limon kürünün ilk 2 gününde 1-2 kilo zayıfladıklarını sanarlar ancak maydonoz limon kürü ilk kilo verdirici etkisini aşağı yukarı 1 hafta sonunda ortaya çıkarabilmektedir. Düşük tansiyon şikayeti olan kişiler özellikle maydanoz suyu tüketmemeleri gerekir. Zira maydanoz suyu tansiyon düşürücü yararları olan bir içecektir.

Maydanoz kürü nasıl yapılır

Öncelikle taze maydanoz seçimi önemlidir. Maydanoz sapları kahverengileşmiş ise bunu kesiyor ve taze kısmını kullanıyoruz. Daha sonra 15 kadar maydanoz sapı blender den geçirilir. Suyu bol 1 adet limon da sıkılarak maydanoz suyu ile karıştırılır. 1 bardak su da ilave edilerek 1 dakika kadar blender de karıştırılır ve limonata kıvamında yemyeşil renkte bir bitkisel şifa sıvısı elde edilir.

Maydanoz suyunun faydaları yararları

Bu sıvı Sn Saraçoğluna göre sadece zayıflamak için değil, aynı zamanda sivilce tedavisi ve iltihaplı sivilce akne şikayetleri olanlar için de faydalıdır. Kısacası maydanoz suyunun cilde faydaları ve cilt gençleştirici sivilceleri kurutucu etkisi aynı zamanda sivilceli kişiler için de kullanılmasının önünü açıyor. Maydanozun özellikle böbrek taşı ve böbreklerdeki kumları temizleyici-düşürücü etkisi de vardır. İçerdiği yüksek oranlı C vitamini içermesi nedeniyle hem bağışıklık sistemini güçlendiren limon maydanoz kürü, diğer yandan da karaciğerdeki bir takım hormonların düzenli salgılanmasının da önünü açmaktadır. Yağ yakıcı etkisi nedeniyle de ayda 1-1.5 kilo verdirebilmektedir. Mantar hastalığına da bitkisel çözüm olarak kullanılan maydanoz kürü el ve ayaklarda mantar ve siğil tedavisi için doğal kür ve bitkisel çözüm amacıyla da faydalanabilmektedir.

Emziren anneler maydanoz limon kürü yapabilir mi?

Emziren annelerin maydanoz limon kürü yapmalarında hiç bir sakınca yoktur. Tam tersine anne sütünü artırmak için maydanoz limon kürü yapılmasını Sn Saraçoğlu önermektedir.

İlgili sorular:

1 Yorum

  1. gunaydın 11 Şubat 2017

Yazı hakkında yorum bırakın