İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü-Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü-Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar

boy uzaması

boy uzaması

Bir coğumuz farklı nedenlerden dolayı boyumuzun olduğundan birkaç santim daha uzun olmasını elbette arzularız. Her ne kadar boy uzamasında anne ve babadan geçen genlerin bir dereceye kadar etkisi olsa da boy uzamasına asıl etki eden faktörün beslenme ve egzersiz olduğunu günümüzde bir çok bilim adamı kabul etmektedir. Zaten son 150 yılda insanlık medeniyetinin ulaştığı yaşam şartları ve beslenme imkanları da boy uzamasını doğrudan olumlu yönde etkilemiştir. Türklerin de dahil olduğu bir çok milletin 1850 li yıllardaki ortalama boy uzunluğu günümüzdekinden 10 ila 15 santim arası daha kısa oluşu bu teoriyi destekler niteliktedir. Fransız erkeklerinin 19 YY ortalarındaki ortalama boyu 159 cm ilen günümüzdeki ortalama fransız erkeğinin boy ortalaması 176 cm ye gelmiştir. Eğer kalıtsal faktörler babadan ve anneden evlatlara geçerek boy uzama potansiyelini belirli bir seviyede kalmasına neden olsaydı beslenme neticesinde toplumlarda sürekli görülen boy uzunluğunun artması eğilimini gözlemleyemezdik.

Boy uzaması kaç yaşına kadar sürer?

Ortalama olarak boy uzaması kadınlarda 20, erkeklerde 22 yaşına kadar sürmektedir. Ancak bu yaştan sonra da video dan da öğreneceğiniz üzere boy uzaması pekala mümkün olmaktadır.

Peki boy uzatmak için ne yemeli, boy uzatan besinler nelerdir, boyu uzatmak için ne yapmalı gibi sorulara verebileceğimiz yanıtlar var mı? Yanıtımız evet elbette var olacaktır. Bu konuda Bitkisel tıp ve şifalı bitkiler uzmanı Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU’nun boy uzatmak için verdiği bitkisel kürü ve boy uzatıcı tavsiyelerini dikkatle izleyelim ve daha sonra boy uzatan yiyecekler nelerdir bunlara değinelim.

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü Video İzle

Boy Uzatan Yiyecekler Nelerdir-Boy Uzatan Besinler

Boy uzaması için elbette sadece beslenmenin veya boy uzatma egzersizleri yapmanın tek başına yeterli olmadığını söylemeliyiz. Asıl önemli ve etkili olan, gerek beslenmede gerekse egzersiz hareketlerinde sürekliliğin sağlanmasıdır.

Bilhassa boyun uzaması için beslenme hususu tam manasıyla uzun bir zaman dilimi uygulama gerektiren bir husus ve boyum kısa uzamak istiyorum diyenlerin aynı zamanda 1*2 yıldan önce sonuçlarını net olarak göremeyecekleri bir sürece dahil olduklarının farkında olmaları gerekiyor. Tek başına vitamin almak, veya balık yağı ile beslenmek elbette boy uzaması için yeterli olmaz. Ama boy uzatan vitaminler ve mineraller olduğu da bilinen bir gerçektir. Bu mineralleri, amino asitler, proteinler ve vitaminleri mümkünse doğal besinler yoluyla almak ise en sağlıklı ve kalıcı çözüm yolu olarak görülüyor.

Boy uzatan besinler arasında herkesin bildiği ve yukarıda Dr. İbrahim Saraçoğlunun da değindiği gibi balık ve özellikle de balık etinin koyu kısımları en etkili ve çabuk boy uzatan yiyecektir. Bunun yanı sıra balıklarda bulunan omega-3 ve omega-6 yağ asitlerini içerisinde barındıran balık yağı da boy uzamasına katkı sağlamaktadır. Hatta balık yağının kokusu nedeniyle tüketmekte zorlananlar için piyasada balık yağı hapı veya drajesi adı verilen gıda destekleri de çokça rağbet görüyor. Balık yanında boy uzatan gıdalar denilince ilk akla gelenler ise herkesin tahmin edebileceği gibi süt, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin besinler olarak sayılabilir. Bu besinlerde bulunan kalsiyum boy uzaması için kritik bir mineral olup mutlaka tüketilmelidir. Boy uzatan besinlere daha uzun bir liste verilmesi gerekirse Havuç, balık, karaciğer, Yumurta Sarısı, Sığır, Kırmızı Et, Süt, Peynir, Elma, Yeşil, Sebze, Patates, Fındık, Sarı Sebzeler, badem, muz, Fıstık, tavuk, fasulye bu listeye dahil edilebilir. Ayrıca günde 6-8 bardak su içmek te boyu uzatmak için gerekli ve önemlidir.

Uyuşturucu, alkol, uykusuzluk, stres, sindirim problemleri, ya da egzersiz eksikliği gibi şeyler boy uzamasını yavaşlatabilir ve hatta durdurur. Bu nedenle daha uzun boylu bir birey olmak istiyorsak zararlı alışkanlıkları terk etmeli, egzersizleri zamanında yapmalı, uykumuzu almalı ve düzenli bir yaşam sürmeliyiz.

İlgili sorular:

Etiketler:

Kullanıcı Yorumları Sayısı: 59 “İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü-Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar”

 1. Döndü dedi ki:

  15 yasindayim ve iki yil sonra polis akademisine girecegim insallah Allah nasip ederse bayanlarda boy siniri 1.65 ten asagisini almiyolar benim boyum 1.56 yaklasik 10 cm uzamam lazim iki yilda ?İlac egzersiz ve beslenmeyle boyum uzar mi iki yilda 10 cm ?

  1. uzun dedi ki:

   kardeş sen düzenli olarak egzersiz yap rahat uzarsın ben 16 yaşındayım geçen sene yazın yanı 15 yaşındayen her gun basket oynardım ve iyi beslenirdim 1.79 boya sahipken 1.86 boya sahibim şimdi 🙂 ama sigara felan içmezsen senın için daha iyi olur tabi 🙂

 2. ismail dedi ki:

  18 yasinda yim boyumu nasil uzarmi kimileri uzar diyo kimileri uzamaz dio boyum 1.77 uzarmiyim sizce bana yol gosterin ben uzun olmak istiyorum 1.80 1.81 olsam yrter bana çare gosterin yorumunuzu bekliyorum

  1. Selim dr. dedi ki:

   uzar sadece yazılanları oku orda yazılan sebze ve meyvelerden bol-bol tüketip egzersiz spor yapman gerek

  2. Asya dedi ki:

   boyun uzarda ama hergün sağlıklı beslenip spor yapmalısın kardeşim kardeşimde 17 yaşındaydı boyu 1.77 idi 1.89 oldu hergün sağlıklı şeyler yemelisin yoğurt peynir gibi yağlı şeyler fazla yenmemeli bakkal eşyalarıda dahil spor en önemlisi

 3. barış dedi ki:

  merhabalar 16 yaşındayım boyum 172 ama 180 olmasını istiyorum bu mümkün mü acaba ?

 4. Ismail dedi ki:

  BAKIN SIMDI BOY UZAMASI GERCEKTEN 22 YASA KADAR ERKEKLERDE.BU AMERIKALI ALIMLER TARAFINDAN ISBAT OLUNDU.PEKI NASIL KARDEW BARFIKS YAPMA.SADECE OLARAQ BARFIKS DE SALLAN.CUNKI BARFIKS YAPARKEN TUM AGIRLIK OMUZLARA DUSER VE ONURQA SUMUYU BUNDAN PAY ALAMAZ.SABAH AKSAM SUD IC.IPLE ZIPLA.10 DAKIKA DURMADAN 5 SANIYE ARAYLA ZIPLA.BILDIRCIN YUMURTASI SABAH YEMEYINDEN SONRA IC.BALIK YAGI IC.SABAHLARI.BIRDE ESNEME HARAKETLERI.BUNU YAPIN INWALLAH FAYDASINI GORURSUNUZ.CUNKI BU BENIM KARDESIME IRANDA YAZILMISDI VE FAYDASINI GORDU

 5. Linko dedi ki:

  Merhaba 23 yasindayim doktora gittim ne uzamasi kemiklerin kapanmış dedi. Ama internette arastirmama göre uzama Şansın var gözüküyor çünkü bi kadınin boyu çocuk dogurdugu halde evlendiğinde boyu atmış ve yaşı da baya bi var bana yardımcı olurmusunuz 23 yasinda imkanı varmı ve neler yapilmali

 6. Emre dedi ki:

  Hocam yaş 20 boyum 1.73 baba 1.65 anne 1.62 benim en az 1.76 olmam lazım uzama gerçekleşir mi ?? Ayrıca da dik duramıyorum bana ne tavsiye edersiniz ?? Benim en az 1.76 1.77 olmam lazım . Neler yapmam lazım ? Lütfen yardımcı olur musunuz ??

 7. Arel dedi ki:

  21 yaşındayım boyum 165 175 olmak istiyorum sizce boyumun uzaması mümkün mü

 8. Yılmaz dedi ki:

  20 yaşındayım boyum 1.66 çoğu kişi boyun uzamaz diyor siz ne diyorsunuz yorumunuzu bekliyorum lütfen

 9. Ahmet dedi ki:

  Merhabalar 18 yaşındayım 1.70 boyum var acaba 1.80 olur muyum egzersiz olarak yüzme havuzuna gitmeyi düşünüyorum. Ve basketbol oynuyorum. Hoşlandığım kız 1,75 civarlarında boy kompleksim olduğu için açılamıyorum.

 10. Çağatay dedi ki:

  Merhabalar. Yașım 15 boyum 187 düzenli olarak 8 saat uyku aliyorum yani 23 : 00 ile 7:00 arası süt ve süt ürünlerini tüketiyorum. Benim sorum boyum ne kadar daha fazla uzar uzamasini istiyorum cunku NBA seçmelerine katilmak istiyorum boyum sizce 2 metreyi geçermi ? Tahmini olarak ne söyleyebilirsiniz teșekkürler..

Okur Yorumu Yapabilirsiniz