Hücre Tuzu ile Zayıflama-Hücre Tuzu Zayıflatırmı-Hücre Tuzunun Faydaları

Hücre Tuzu ile Zayıflama-Hücre Tuzu Zayıflatırmı-Hücre Tuzunun Faydaları

Hücre Tuzu-Schüssler Tuzları

Hücre Tuzu-Schüssler Tuzları

Sonbahar ve kış aylarında vücudumuz kilo almaya daha yatkın hale gelmektedir. Tatildeki fotoğraflarımıza baktığımızda o ince görünümünden hareketsiz yaşam nedeniyle gittikçe uzaklaştığımızı fark edeceksiniz. Yorucu egzersizler ve açlıktan bizleri halsiz bırakan diyet listeleri yanında kilo vermek için yapılabilecek pek te bir alternatif zayıflama yönteminin kalmadığı de bilinen bir gerçektir. Peki değişik bir zayıflama yöntemine ne dersiniz? Basit ve hafif bir diyet listesi eşliğinde uygulanacak basit zayıflama hareketleri ile birlikte Hücre tuzu veya diğer ismiyle Schussler tuzu ile zayıflama pekala mümkün olabiliyor. Bu tuzlar yaklaşık 140 yıl öncesinde ünlü doktor Wilhelm Heinrich Schussler tarafından keşfedilmiş olan ve vücudun işlevlerini sürdürebilmesi için hücrelerin ihtiyacı olan mineral tuzlarıdır. Bu nedenle hücre tuzu, doku tuzu gibi isimlerle anılmaktadır.

Vücudun metabolizma hızını artıran Schussler tuzları aynı zamanda doğal detox etkisi oluşturmakta ve vücudun daha fazla enerji tüketmesine yardımcı olmaktadır.

Hücre Tuzu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dr. Schüssler, 19. yüzyılda yaşamış bir alman terapistidir. ve 12 mineralden oluşan hücre tuzlarını ilk defa kendisi keşfetmiştir. Hücre metabolizmasıyla doğrudan ilişkili olan bu hücre tuzları doğru oran ve konsantrasyonlarda kullanıldığında bir tür homeopatik etki oluşturmakta ve vücudun sağlıklı bir biçimde zayıflama, kilo verme sürecine girmesine yardımcı olmaktadır. Günümüzde özellikle Almanya’da schüssler salze zayıflama (abnehmen kullanılacak) için yoğun bir biçimde kullanılmaktadır.

Hücre Tuzu Zayıflatırmı-Hücre Tuzunun Faydaları

Metabolizma hzının artarak kalıcı bir zayıflama sağlanmasında, schüssler tuzlarında bulunan potasyum fosfat, sodyum sülfat, ve sodyum fosfat gibi üç önemli bileşiğin büyük rolü vardır. Bu tuzlar ucuz, doğal ve sağlık açısından son derece güvenlidir.

Sabahları Kali phoshate (potassium phosphate) kullanıldığında stresi azaltmakta ve strese bağlı olarak abur cubur tüketen kişilerin iştahını kesmektedir. Böylelikle başarılı bir zayıflama süreci kolaylaşmış olacaktır.

Öğle yemeğinde ise Natrum sulphate (sodium sulphate) isimli schüssler tuzları tüketilmelidir. Bu hücre tuzu ise vücuttan ödemi söker, kandaki toksinleri temizler ve vücudu toksinlerden arındır. Aynı zamanda bu schüssler tuzu karaciğer sağlığını da korur ve idrar söktürücü (deüretik) etki açığa çıkarır .

Akşamları ise Natrum phosphate(sodium phosphate) isimli hücre tuzu kullanımalıdır. Bu hücre tuzu asit baz dengesini sağlar, metabolizmayı kolaylaştırır, hazmı hızlandırır ve vücudun ödem tutmasına engel olur. .

Hücre Tuzu ile zayıflama kürü kullanımı ve uygulanışı dozu:

No: 8 Yemek tuzu
No 13 Potasyum arsenit
No 16 Lityum klorür
No 18 Kalsiyum sülfit
No: 24 Arsenik iyodür

Yukarıda saydığımız zayıflama amacıyla kullanılan 5 tür Schüssler tuzundan birer tablet yemeklerden ortalama 15 dakika önce tüketilmelidir. Schüssler tuzu ile zayıflama kürü ortalama 2 ay devam etmelidir.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın