Hamile Kalmak için Tüpleri Açmak Bitkisel Tedavisi

Hamile Kalmak için Tüpleri Açmak Bitkisel Tedavisi

kuru incir kürü

kuru incir kürü

Kadınların hamile kalmalarına engel durumlardan bir tanesi de rahip tüplerinin kapalı olmasıdır. Rahim tüpleri spermi rahime taşıyan yapı olup bu bölgeden spermin geçmesine mani olacak herhangi bir fizyolojik engelin olması demek, kadının hamile kalması için gerekli olan sperm-yumurta birleşmesinin mümkün olmaması anlamına gelmektedir. Kadın kısırlığının hatırı sayılır bir kısmında tüp tıkanıklığı önemli bir etkendir. Bu durumda tıbbi tedavi yöntemleri ile uygulanan ilaç tedavileri oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Tabi bir de alternatif tıpta bitkisel çözümler var. Bu bitkisel tedavi yollarından bir tanesi de kuru incir kürü olarak sayılabilir:

hamile kalmak yumurta sayısını artırmak için kuru incir

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

Yarım litre kaynayan klorsuz suyun içine onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Yirmi dakika dolduktantan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına için.

Bu kürün uygulama şekli:
Kuru incir kürü, iki kez yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman yedi gün ara verilir. Toplam uygulama süresi kırkiki gün olmalıdır.

Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kuru incirleri ikiye kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave edin. Kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin.

Kuru İncir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz:

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan sonra içine orta boyda,taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin.Bunu haftada 4 kez tekrar edin.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over ‘den de koruyacaktır.

İlgili sorular:

10 Yorum

 1. BAHARATCi VE ŞİFALI BİTKİLER 28 Mart 2012
  • Firüzan 16 Eylül 2013
 2. batı 11 Mayıs 2013
 3. miray 21 Mayıs 2014
  • admin 23 Mayıs 2014
 4. sngl__ 24 Aralık 2014
 5. bsr 04 Ocak 2015
 6. melek 20 Şubat 2015
 7. Cemile 27 Aralık 2015
 8. dilek celik 20 Aralık 2016

Yazı hakkında yorum bırakın