Ender Saraç Boy Uzatma Kürü

Ender Saraç Boy Uzatma Kürü

Boy Uzatma Kürü

Boy Uzatma Kürü

Boyu kısa olanların yani boy kısalığından şikayetçi olanların boylarının uzaması için bir çok kür ve beslenme programı yayınlanıyor. Bunlardan bir tanesi de Dr. Ender Saraç tarafından boy uzaması için verilen tavsiyeler ve önerilerdir. Boyun en etkin biçimde uzadığı 12 – 22 yaşları civarında bu boy uzatma kürü  uygulayan kişilerin daha doğrusu gençler ve çocukların yaşıtlarına nazaran 6-10 santim daha uzun olduğu bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

 

Bunun için öncelikle hangi yaşa göre kaç cm uzamanın normal olduğunu sizlere bir tablo dahilinde açıklayacağız. Daha sonra da Ender Saraç Boy Uzatma Kürü Nasıl Yapılır bunu izah edelim. Ancak tekrar hatırlatmakta fayda var ki boy uzatma kürünün etkili ve faydalı olabildiği en üst sınır yaşı 22 yaş çivarıdır. Buından daha yüksek yaş gruplarına sahip kişilerin ileri boy uzatma egzersizleri ile boylarını uzatmalarında fayda olacaktır.

Boy uzatma kürü 6 ay ile 2 yıl uygulanabilmektedir.

Boy uzatma kürü ile ortalama yaş dağılımı

Yaş aralığı Ortalama uzama [cm] 21 yaşa kadar
12 – 14 9 – 7
14 – 15 7 – 6
16 – 17 6 – 5
18 – 19 5 – 4
20 – 21 4 – 3
21 – 22 2 – 1

Boy uzatma kürü uygulaması için iki kural vardır.

Birinci kural, Torik, palamut, uskumru veya kefal balıklarından birisinden haftada en az 3 kez 200-250 gram buğulama veyahut ızgara olarak yemektir. Torik, palamut, uskumru, kefal balıklarının sırt kısmında bulunan siyah etli kısım boy uzatma için etkili olan kısımdır.

Çocuğunuza 12 yaşına kadar haftada 3 kez 250 gram, bu dört balıktan birisinin özellikle palamut balığının ızgara ya da buğulamasını yaptıktan sonra derisini kaldırıp sırt kısmında bulunan siyah etli kısmını yedirirseniz çocuğunuzun boyunun daha hızlı uzamaya başladığını hayretle göreceksiniz.. 12 yaşından sonra bu kür yeterli olmadığından bitkisel desteğe ihtiyaç duyulmaktadır.

İkinci kural ise, hiç bir yan tesiri olmayan bitkisel bir çayın altı ay müddetle haftada 1 kere demlenip içilmesi gerekiyor. Boy uzatma kürü için bitkisel destek olan bitki çayı Prof. Dr ibrahim saraçoğlu’nun web sitesinden sipariş edilebiliyor

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın