Elma Sirkesi Dişleri Beyazlatırmı-Elma Sirkesiyle Diş Beyazlatma

Elma Sirkesi Dişleri Beyazlatırmı-Elma Sirkesiyle Diş Beyazlatma

elma sirkesi diş beyazlatma

elma sirkesi diş beyazlatma

Diş beyazlatmak için genellikle diş hekimlerinin sundukları tedavi yöntemleri olan bleaching, lazerle diş beyazlatma gibi dişleri beyazlatan yöntemleri tercih ederiz. Oysa kainat eczanesinin bizlere sunduğu nimetler arasında doğal diş beyazlatmaya yarayan bir takım bitkisel iksirler de mevcut. Elma sirkesi ise bilinen en iyi doğal diş beyazlatıcılar arasında yer alıyor. Peki gerçekten elma sirkesi diş beyazlatırmı?

Elma sirkesinin karbonat gibi dişlerdeki sararmalara neden olan diş plaklarını çözücü bir kimyasal etki oluşturduğu bilimsel olarak ta kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle kolaylıkla elma sirkesi diş beyazlatma amacıyla kullanılabilir diyebiliriz. Diğer yandan elma sirkesinin dişlere faydası bununla da sınırlı değil. Elma sirkesi diş eti çekilmesine de bitkisel çözüm oluyor ve dişteki kahverengi lekeleri de giderici bir doğal etki oluşturuyor.

Elma Sirkesi ile Diş Nasıl Beyazlatılır merak ediyorsanız sizlere aşağıda paylaştığımız Diş Beyazlatmak için Elma Sirkesi kürünü dikkatlice uygulayınız. Bu sayede oldukça işe yarar ve ucuz bir doğal diş beyazlatma yöntemini sağlıklı dişler ve bembeyaz gülüşlere kavuşabilmek amacıyla kullanabileceksiniz.

Bembeyaz dişlere ve sağlıklı gülüşe sahip olmayı kim istemez ki;ancak bunu başaran kişi sayısı çok az ne yazık ki.Peki bu sorunların çözümü için doğal bir yöntem yok mu derseniz elbette var tabiki.Her derde deva elma sirkesi, ağız ve diş sağlığı için de çok önemli. Elma sirkesi diş beyazlatma için kullanılıyor.

Bir tatlı kaşığı karbonatı, çeyrek çay kaşığı tuz ile karıştırın. İçine de çeyrek çay kaşığı elma sirkesi ilave edin. diş fırçanızı karışıma bandırıp, dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Birkaç kullanımdan sonra dişlerinizin beyazlamaya başladığını göreceksiniz.Eğer elma sirkesinin kokusundan rahatsız oluyorsanız, karışımın içine çeşitli meyve aromaları koyabilirsiniz. Ayrıca dişlerinizin çürümesini, iltihaplanmayı, dişeti hastalıklarına yakalanmayı istemiyorsanız, düzenli olarak ağzınızı 1 çay kaşığı elma sirkesi ile karıştırılmış 1 bardak su ile çalkalayın.

İlgili sorular:

5 Yorum

  1. ceren 24 Mart 2014
  2. buse 30 Ekim 2014
  3. belkıs 16 Temmuz 2015
  4. elif 20 Temmuz 2015
  5. Hüseyin 23 Ocak 2016

Yazı hakkında yorum bırakın