Dukan Diyeti Egzersizleri Nelerdir-Dukan Diyeti Zayıflatırmı?

Dukan Diyeti Egzersizleri Nelerdir-Dukan Diyeti Zayıflatırmı?

Dukan diyeti ile kilo vermek istiyorum diyorsanız bu durumda sadece protein ağırlıklı bir beslenme programı sunan dukan diyeti listesini uygulamakla kalmayın. Aynı zamanda dukan diyetiyle zayıflama sürecini hızlandıran dukan diyeti egzersizlerinden de azami derecede faydalanın.

1. Yürüme egzersizleri

 • Atak evresinde günde 20 dakika.
 • Seyir evresinde günde 30 dakika.
 • Seyir evresinde kilo verme süreci 7 günden fazla süreyle durursa bu durumda yürüyüş egzersizleri 4 günlüğüne günde 1 saate çıkarılır.
 • Güçlendirme evresinde günde 25 dakika.
 • Koruma evresinde günde 20 dakika.

 2. Dukan Diyetine Özel Egzersizler

Dukan diyeti egzersizlerini sabah evden çıkmadan ve akşam uykudan önce yapabileceğiniz kısa ama oldukça etkili egzersizlerdir. Dukan diyeti zayıflama hareketleri ile protein diyetinin kilo verme potansiyelini en üst seviyeye çıkartacağınızdan emin olabilirsiniz.

Özellikle kalça, sırt ve omuz bölgesindeki geniş kas kütlelerini olağanüstü bir biçimde çalıştıran bu egzersizin yapılışına geçelim:

 1. Yatağınız üzerine serdiğiniz yastığı yatağınızın tam ortasına koyun.
 2. Bel boşluğunuza yastık yerleşecek biçimde sırt üstü uzanın.
 3. Sağ dirseğinizi hafifçe sol diz kapağına değecek şekilde 45 derecelik açıyla kalkmaya çalışın. Bunu yaparken mümkün olduğunxa ayaklarınızı havaya kaldırmamaya gayret edin.  bu hareketi 10 ar kez toplamda 4 tekrarla yapın. Sonuçta 40 kez aynı hareketi yapmış olacaksınız.
 4. Tekrar sırt üstü uzanın ve iki ayağınızı 45 derecelik açıyla havaya kaldırın. Bunu yaparken 2 bacağınız da birbirine hafifçe temas etmelidir. Ellerinizle belinizden destek alabilirsiniz. Ayaklarınız yatakta uzanma pozisyonunda iken ağır ağır ayaklarınızı kaldıracak ve 45 derece eğim olasıya kadar yükseltecek ve 3 sn en yüksekte beklettikten sonra ağır ağır tekrar indirmeye başlayacaksınız. Bu hareketi 10 kez yapacaksınız.
Dukan Diyeti Zayıflama Hareketleri

3. Kalça Eritme Hareketleri

Yatakta da yapabileceğiniz bu dukan diyeti egzersizleri ile kalçalarınızı hem sıkılaştıracak hem de kalça ve basen bölgesinde biriken yağları eriteceksiniz.

  Major kalça kas grubunu çalıştıran çok güzel bir harekettir. Elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun. Nefes vererek bacağınızı arkaya ve yukarı doğru, diziniz 90 derece kırık olarak kaldırın. Nefes alıp dizinizi karnınıza doğru içeri çekin. Diziniz asla yere temas etmesin. Hareketin bir diğer zorlaştırılmış versiyonunda, hareketi ayağınıza pilates bandı geçirip bandın uçlarını ellerinizle tutarak yapmayı deneyin.

  İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın