Dudak dolgusu nasıl yapılır-Dudak Dolgusunun Fiyatları Faydaları ve Zararları

Dudak dolgusu nasıl yapılır-Dudak Dolgusunun Fiyatları Faydaları ve Zararları

dudak dolgusu fiyatları

dudak dolgusu fiyatları

Günümüzde estetik alanında en sık uygulanan yöntemler arasında yer alan dudak dolgusu ile memnun olmadığınız dudaklarınıza yeni bir görünüm kazandırmanız mümkün. Dudaklarınız için yaptığınız bakımlar, dudak dolgunlaştırıcı kremler ve dudak dolgunlaştırıcı rujlar işe yaramıyorsa dudak dolgusunu deneyebilirsiniz.

Dudaklar yapısı gereği neme ihtiyaç duyan bir cilde sahiptir. Yüz mimikleri ile ilerleyen yaşlarda dudaklarda hacim kaybı oluşur. Kırışıklıkların yanı sıra dudak ve burun arasındaki mesafe de kısalır ve dudaklar daha ince bir görünüme sahip olur. Özellikle sigara içenlerde daha yoğun görülen dudak çevresindeki kırışıklıklar ve dudaklardaki hacim kaybı zaman kaybedildikçe tedavisi zor bir duruma dönüşür. Günümüzde dudak dolgusu ile müdahale edilerek dudaklar eski genç ve hacimli görüntüsüne kavuşturulabiliyor.

Dudak dolgusu ve botoks tekniği gelişen farklı teknikler sayesinde ufak dokunuşlardan sonra acısız bir şekilde normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Öncelikle dudak dolgusu nasıl yapılır ona bakalım. İnce dudaklı kadınlar dolgunlaştırıcı krem ve ruj gibi kozmetik malzemeler ile dudaklarının daha kalın bir görünüm kazanması için farklı aternatifler ararlar. Fakat genelde bu çözümler kalıcı olmaz. Dudak dolgusu bu alternatiflere göre çok daha kalıcı bir etki bırakır.

Dudak dolgusu nasıl yok edilir

Dudakları belirginleştirmek ve kalınlaştırmak için yapılırken bazen de dudakları inceltmek için uygulanmaktadır. Dudak dolgusunun temelinde hyaluranik asit içerikli geçici dolgu maddeleri dudak çevresine ve dudağa enjekte etmek vardır. Dudak dolgusu genelde 12 ay süre ile kalıcılık sağlanmaktadır. Kimyasal içermeyen bu dudak dolguları 12 ayın sonunda kendiliğinden vücuttan atılır ve her hangi bir sağlık tehlikesi yaratmazlar. Şayet vücuttan atılma özelliği olmayan silikon türü dudak dolguları kullanılıyor ise bu durumda doktor kontrolünde bir operasyon ile dudak dolgusu yok edilir. Ayrıca kullanılan maddeye göre dudak dolgusunu eritmek te mümkündür.

Dudak aslında mimiklerin toplandığı, yüzün en hareketli bölümünü oluşturur. Kılcal kan damarlarının yoğun olarak bulunduğu dudaklar, yüzümüzün her hangi bir yerine yapılan dolgu malzemesinden çok daha hassas bir dolgu malzemesine ihtiyaç duyar. Aksi takdirde dudağa yapılan dolgu kalıcı olmamakta ve farklı reaksiyonlara sebep olabilmektedir.

Ameliyatsız olarak uygulanan dudak dolgusu ince iğnelerle gerçekletirilirken 5 ila 10 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleştirilmektedir. Düşünülenin aksine ağrısız bir işlem olan dudak dolgusu, uygulama öncesi lokal anestezi ile yapılır; bu nedenle ağrı ve acı hissedilmez. Dudak dolgu işleminin ardından çok hafif bir şişlik oluşmaktadırç buz uygulaması ile bu şişlik en aza indirgenebilir. İşlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece dolgunun kalıcılığını sağlamak için ise bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dudak dolgusu işleminden sonraki gün şişlikler hafifleşmeye başlar. 1 hafta sonunda dudaklarda daha eşit dağılmış bir görünüme ulaşılır. 1 ayın sonunda ise istenen güzel görüntü tam olarak oturmuş olmaktadır.

Dudak Dolgusunun Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Önemli olan kısım dudak dolgusunun malzemelerinin kalitesidir. Eğer iyi markalar ile çalışılmayan bir yere yaptırırsanız dudakta kist, sertlik topaklanma ve granulom gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Dudak dolgusu çok daha kalıcı yapılabilmektedir. Fakat genelde kalıcılıkta çok uzun süre olmaması önerilir. Çünkü kalıcı dudak dolgusu dudaklarda kalıcı bir sertlik oluşmasına neden olmaktadır.
Dudak dolgusu yapılan gün hayatınıza devam etseniz de bazı şeylerden kaçınmanız gerekiyor. Örneğin işlem yaptırılan gün spora gitmek, kuaföre gitmek, cilt bakımı yaptırmak, havuza girmek, diş tedavisi yaptırmak, sauna ve hamam gibi sıcak ortamlarda bulunulmak da önerilmez. Dudak dolgusu henüz yapıldığı için dış etkenlerden o gün içerisinde çok kolay etkilenip henüz oturmadığı için formunu kaybedebilir. Dudak dolgusu uygulaması yaptırılan gün 4 saat yüz üstü yatmamak gerekmektedir. Bunun yerine sırt üstü ve yüksek bir yastıkla yatmalısınız. Bu şekilde dudak dolgusu sonrası şişlik en aza indirgenebilir.

Dudak dolgusundan sonra morarma görülür mü?

Bazı kişilerde dudak dolgusundan sonra özellikle iğne vurulan noktalarda morarma görülebilir. Bu morarmalar 48-72 saat içerisinde kendiliğinden geçer. Daha uzun süreli dudak morarmalarında doktora gitmek gerekmektedir. Dudak morarmasına karşı morarma önleyici kremler kullanılabilir.

Dudak dolgusu fiyatları

Dudak dolgusu yapılan estetik merkezi veya özel hastaneye göre değişmekle birlikte genelde 500-2000 tl arası bir paraya malolmaktadır. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesine, doktorun ününe, yapıldığı kente göre değişklik gösterebilir. İstanbul, Ankara, İzmir, gibi şehirlerde daha yüksek olabilen dudak dolgusu fiyatları, Antalya, Bursa, Adana, Gaziantep, Eskişehir gibi yerlerde daha uygun fiyatlara yaptırılabilmektedir.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın