Deniz Suyu Sivilcelere İyi Gelirmi-Deniz Tuzu ile Sivilce Tedavisi

Deniz Suyu Sivilcelere İyi Gelirmi-Deniz Tuzu ile Sivilce Tedavisi

Deniz suyu sivilce tedavisi

Deniz suyu sivilce tedavisi

Yazın tatilde denize girenler belki deniz suyunun ve kumunun sivilcelere karşı olan tedavi edici etkisini keşfetmiştir. Aslında burada deniz suyunda yer alan tuzun ve diğer bazı minerallerin sivilce tedavisinde etkili olması ana nedendir. Deniz suyunun yaraları iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra deniz tuzu aynı zamanda mikrop öldürücü etkiye sahiptir. Deniz suyunda bulunan yosunlar da cilt bakımı maskelerinde kullanılan ve yosun maskesi olarak bildiğimiz cilt gençleştirici maskelerin hammaddesinden başka bir şey değildir. Peki deniz suyu sivilce tedavisi amacıyla gerçekten işe yarıyor mu?

Deniz suyunun sivilceleri azalttığı yönünde bilimsel bir çalışma bulunmuyor. Ancak ev yapımı doğal çözümler insan hayatında binlerce yıldır var. Bu çözümlerin bir tanesi de tuzlu su maskesi ile sivilce tedavisidir. Deniz suyunda bulunan tuzun cildin PH dengesine faydalı olduğu ve bu yönüyle de ciltte PH dengesizliklerinin neden olduğu sivilce türlerine karşı etkili olabileceği de bir gerçektir. Deniz suyu da tuzlu su olduğuna göre neden sivilcelere karşı etkili olmasın? Ancak dikkat edilecek küçük bir husus var. Deniz suyu ne kadar sivilcelere karşı faydalı bir doğal çözüm sunuyorsa güneş ışınları da hem sivilce oluşumunu hızlandırıyor hem de şiddetlendiriyor. Dahası bazı hassas ciltli kişilerde güneş lekeleri adı verilen cilt lekelerine neden oluyor. Özellikle güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının çok etkili olmadığı sabah ve akşam saatlerinde deniz suyu ile sivilce kürü yapılmasını bu nedenle öneriyoruz.

Deniz tuzunun sağlığa faydaları arasında sadece cilt bakımı yok, aynı zamanda tansiyon şikayetlerinden tutun da kas kramplarına ve hatta sinüzit akıntılarını temizlemeye kadar geniş bir yelpazede kullanım alanına sahiptir. Tabi bizler deniz tuzunun faydalarını bir sonraki yazımızda inceleyeceğiz. Şimdi sivilce tedavisi için evde deniz suyu kürü nasıl yapılır bunu aktaralım.

Sivilcelere karşı tuzlu su formülü

Bunun için gerekli malzemeler oldukça basit.

* Bir bardak doğal içme suyu
* 2 çay kaşığı doğal kaya tuzu veya rafine tuz

Deniz suyu bulma imkanınız yoksa evde bir su bardağına 2 çay kaşığı tuz ilave edip karıştırın. Sonra bu tuzlu suyla yüzünüzü yıkayın. iltihaplı sivilcelere özellikle yararı olan bu karışımı her gün uygularsanız 1 ay sonunda sivilcelerde gözle görülür bir azalma olduğuna şahit olacaksınız. Daha sonrasında da sivilceleri yok etmek için yaptığınız bu tuzlu suyu kürün faydaları veya etkilerini aşağıda okur yorumları kısmında bizlerle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

İlgili sorular:

6 Yorum

  1. gülçin 09 Mayıs 2013
  2. yasin 02 Temmuz 2013
  3. demi lavato 04 Mart 2015
  4. selami yılmaz 22 Haziran 2015
  5. Elif özlem 22 Haziran 2015
  6. DAMLA 16 Ağustos 2016

Yazı hakkında yorum bırakın