Çörek Otu Macunu Nasıl Yapılır-Çörekotu Macununun Faydaları

Çörek Otu Macunu Nasıl Yapılır-Çörekotu Macununun Faydaları

çörek otu macunu nasıl yapılır

çörek otu macunu nasıl yapılır

Çörek otu macunun yaklaşık 40 asırlık bir kullanım geçmişi var ve insanlığın ilk dönemlerinden beri kullanılan bir şifa iksiri olarak bir çok derde deva olmuştur. Örnek vermek gerekirse hamile kalmak için çörekotu macunu oldukça işe yaramaktadır.

Çörek otu macunu bal veya tahin ile birlikte karıştırıldığında bağışıklık sistemini kuvvetlendiren kansere çözüm olan bir şifa kaynağı haline gelmektedir. Şimdi sizlerle çörek otu macunu nasıl yapılır ve hazırlanır bunu paylaşmak istiyoruz. Umarım yazılanlar sizlerin de sağlık sorunlarına şifa verir ve çörek otu mucizesini bizler de kendi üzerimizde bir nevi ispatlamış oluruz.

Ballı Çörekotu Macunu Nasıl Yapılır

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1kg bal,
* 200gr
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Çörek otu öğütülüp, balın içine karıştırılır. Bir kaba konur, üstü tülbentle örtülür. 3 gün, 3 gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir. Sonra bu macundan 1 tatlı kaşığı günde 3 kere aç karnına yenir.
ÖNEMLİ UYARI: Çörek otunun balla kullanımı tavsiye edilir. Önerilen dozların aşılmması uygundur.

Çoğu hastalıklar için en güzel kullanım yöntemi macun şeklindedir. 1 kg bala, 200 gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. Bir kaba konur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir. Sonra bu macundan günde 3 defa çay veya 1 defa tatlı kaşığı miktarınca aç karnına yenir.

Burada önemli olan kısım, öğütülme işlemi. Kesinlikle öğütülmüş çörekotu almayın. Kendiniz öğütün ama havanda döverek değil ufak elektrikli kahve öğütme makinelerinde. Eğer havanda da dövecek iseniz çok çabuk davranmanız gerekir. Çünkü çörek otunun muhteviyatında bulunan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşimler eğer öğütme işlemi uzun sürer ve bekleme söz konusu olur ise niteliğini yitirebiliyor. Bunun için öğütme işlemini çok çok hızlı yapıp öğütülmüş çörek otunu bir an evvel süzme bal ile karıştırmalısınız. Balında kaliteli olması konusu üzerinde durursanız daha da fazla şifa bulacağınızı düşünüyoruz.

Eğer macun yapmadan hergün düzenli olarak öğütüp yutarak tüketiyorsanız öğüteceğiniz çörek otunu cihazın haznesine koyduktan sonra öğütme işlemine başlamadan içine bir lokma büyüklüğünde de ekmek parçası koyun. Bu sayede çörek otu tohumlarından cihazın haznesine saçılan ve bulaşan ve çok kıymetli olan çörek otu yağı ekmek tarafından emilecek ve bu sayede daha çok fayda göreceksiniz.

Pekmezli Tahinli Çörekotu Macunu Nasıl Yapılır

Kahve Öğütme Makinesi
100 gr. çörek otu öğütülür ve bekletilmeden, 100 – 150 gr. pekmez ve 200 gr. tahinle karıştırılır. Sabahları bir tatlı kaşığı miktarında tüketilir.

Not: Çocukların isteyerek yemesi için karışıma 25 gr. Kakao ilave edilebilir.

Merak etmeyin ve üzülmeyin. Allah (CC.)’nun izniyle çörek otu vücudunuzu tümüyle düzene sokacaktır. Bütün benliğinizle buna inanmanız bulacağınız şifayı artıracaktır. Bir şeyi de belirtmek isteriz. Çörek otunu lütfen fazla tüketmeyiniz. Fazla suyun, fazla oksijenin, fazla balın zararlı olduğu gibi fazla çörek otu da zararlıdır, fazla yemeyiniz. Sabırlı olunuz.

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın