Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları Nelerdir-Kireçlenme Kürü

 çınar ağacı yaprağı

çınar ağacı yaprağı

Özellikle büroda uzun saatler boyunca sağlıksız oturma pozisyonlarında çalışanlar bu yazımızı dikkatle okusunlar. Çünkü çınar ağacı yaprağı bilhassa eklem kireçlenmesi ve romatizmal rahatsızlıklar ile bel ve boyun fıtığına karşı iyi geliyor.

Şimdi sizlere Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU tarafından tavsiye edilen çınar ağacı yaprağının romatizma ve kireçlenmeye karşı nasıl kullanılması gerektiğini öğreneceğiz.

Şu anda tam mevsiminde olmamız nedeniyle kolaylıkla kurutulmuş çınar ağacı yaprağını elde edebiliriz. Bu yaprakları ezerek 1 su bardağı doğal şaşal suyu ile kaynatıyoruz ve içerisine 2 yemek kaşığı ezilmiş çınar ağacı yaprağı ilave ederek 100 e kadar sayacak şekilde kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz.

25 dakika kadar beklettikten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere aç karnına bu çayı içiyoruz. Küre 2 hafta devam edeceğiz. Daha sonra 5 gün ara verip 2 hafta da ha ikinci kez çınar ağacı yaprağı çayı kürünü yapacağız. Kürün etkisinin ortalama 1sonra 5 gün kadar ortaya çıkacağını hatırlatmak gerekir.

Çınar Ağacı Yaprağının Yararları:

Çınar ağacı yaprağı aynı zamanda kadınlarda görülen beyaz akıntıya bitkisel çözümdür. Diş ve vücut ağrılarını dindirir. Saçlardaki kepeklenmeye karşı da etkilidir.

İlgili sorular:

Etiketler:

Kullanıcı Yorumları Sayısı: 4 “Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları Nelerdir-Kireçlenme Kürü”

  1. Nejat diyor ki:

    çınarın yeşil yaprağını kaynatıp suyunu içiyorum.bu aynı yararı sağlar mı yoksa bi yararı yok mu?acilen lütfen cevap bekliyorum..

Okur Yorumu Yapabilirsiniz