Adet Düzenleyici Bitkiler-Ahmet Maranki İbrahim Saraçoğlu Doğal Çözümler

Adet Düzenleyici Bitkiler-Ahmet Maranki İbrahim Saraçoğlu Doğal Çözümler

rezene çayı adet düzenleyici

rezene çayı adet düzenleyici

Kadınlarda görülen adet düzensizlikleri hem genç yaşlarda hem de ileri dönemde ortaya çıkabilen bir sorundur. Adet düzensizliklerinin temelinde kadınlık hormonlarının salgılanmasındaki bir takım düzensizlikler neden olarak gösterilmektedir. Bazen de stres, hastalık, aşırı egzersiz, depresyon vb etkenler bayanlarda adet düzensizliği probleminin sebepleri arasında görülebilmektedir. Adet düzensizliği şikayetinin ortaya çıkması durumunda bir kadın doğum uzmanına giderek adet düzensizliğine ne neden olur sorusunun yanıtı teşhis ettirilmelidir. Adet gecikmesi, ağrılı adet görme veya adet peryodunun erken veya geç olması gibi çeşitleri olan adet düzensizliklerine karşı aynı zamanda bir takım bitkisel çözümler ve bitkilerle tedavi yöntemleri de oldukça fayda sağlamaktadır. Adet düzensizliğine iyi gelen bitkiler hangileridir diye merak edenlere safran, rezene, nergis, havuç tohumu, karabaş otu, nane,civanperçemi, papatya, misk ve adaçayı, maydanoz, anason, kimyon gibi bitkilerin çaylarının adet düzenleyici olarak kullanıldıklarını hatırlatalım.

Prof. Dr. Ahmet Maranki yukarıda saydığımız adet düzenleyici bitkiler kullanılarak demlenen adet düzenleyici çaylar sayesinde bu sorunların kalıcı olarak ortadan kaldırılabileceğini ifade ediyor. Tek yapılması gereken ise adet düzenleyici bitki çaylarını günde 3-4 kez birer çay bardağı içmekten geçiyor. Adet düzenleyici çaylar aynı zamanda adet söktürmek için de kullanılıyor ve kadınların menstrual dönemlerinde ciddi bir rahatlama etkisi oluşturuyor.

Adet Düzenleyici Bitki Çayları Nasıl Yapılır?

Yukarıda sayılan bitki çaylarının her biri normal bir bitki çayı nasıl demleniyorsa öyle demlenerek tüketilmelidir. Yani normal çay demleme işlemi yapılarak elde edeceğiniz adet söktürücü bitki çaylarının içilmesi yeterli olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Adet Düzenleyici Kekik Çayı

Bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş kekiği kaynamış suya atıyor ve 3 dk kısık ateşte kaynamaya bıraktıktan sonra 10 dk kadar demlemeye terk ediyoruz. Ardından bir fincan kekik çayı içerisine bir çay kaşığı süzme çiçek balı ilave ediyor ve bu çayı sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez içiyoruz. İbrahim Saraçoğlu kekik çayı kürüne 5 gün devam ederseniz büyük ihtimalle adet söktürücü ve düzenleyici faydalarını görebilirsiniz.

Adet Söktürücü Rezene Çayı Ahmet Maranki

Rezene Çayının sağlığa olan çok yönlü faydaları vardır. Kas gevşetici ve teskin edici özelliğinden dolayı bebeklerde görülen gaz sancıları (kolit sancısı) ile yetişkinlerde mide ağrıları için bitkisel çözüm olarak kullanılmaktadır. Rezene çayı aynı zamanda düzensiz adet kanaması görenler için hem adet dönemini düzene bindirmekte hem de adet söktürücü ve rahatlatıcı etkisiyle kadınlarda adet düzensizliğini geçirmek için kullanılan en önemli bitki çaylarından birisidir.

Rezene Çayı ile Adet Düzenleyici Kür Nasıl Yapılır?

Sabah ve akşam 1 fincan olmak üzere günlük 2 fincan rezene çayı içtiğiniz takdirde adet gecikmesi veya geç adet olma sorunu çekiyorsanız bu sorunlardan 1 hafta içerisinde kurtulacaksınız. Rezene çayını adet söktürmek için kullanacaksanız adetten yaklaşık 1 hafta öncesinden başlayarak adet söktürme kürüne devam etmeniz gerekmektedir.

İlgili sorular:

1 Yorum

  1. Neslihan tura 23 Şubat 2016

Yazı hakkında yorum bırakın