5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir çoğumuzun zayıflamak için bir diyet listesi arayışında olduğunu biliyoruz. Ancak diğer yandan da uygulanması esnasında mümkün olduğunca az yoran ve hızlı zayıflama sağlayan bir diyet programı arıyoruz. Bu noktada bizler için en ideal diyet programının 5 veya 7 günlük diyet listeleri olacağından hareketle sizlere 5 günlük bir diyet programı tavsiye edeceğiz. Ancak bu diyet programı, diğer taraftan da 5 kilo zayıflatıyor. Yani hem kısa süreliğine uygulanabilecek, hem de etkili bir zayıflama sonucu alabileceğiz.

5 günde 5 kilo verdiren diyet listesi

5 günde 5 kilo verdiren diyet listesi

5 günde 5 kilo zayıflatan rejim listemiz, şok diyet olarak adlandırdığımız diyet grubuna giriyor. Ancak şok diyetlerden bir yönüyle farklılaşıyor. O da aç bırakmıyor, bitkinlik hissi oluşturmuyor ve diyet süresince vücudumuzun işlevlerini eksiksiz bir biçimde yerine getirmesine yeterli olacak besinleri beslenme programına diyeti yapanlara sunuyor. Sonbahar aylarında 5 günde 5 kilo verdiren diyeti yaptım ve tamı tamına 4 kilo 300 gram verdim. Tabi diyet programına harfiyyen uyduğumu söyleyemeyeceğim. Ancak her gün mutlaka 6000 metre yürüyüş yaptım. Buna istinaden kilo konusunda çok iddialı bir hedef koymamama rağmen 5 günde neredeyse 5 kilo zayıfladım. Şimdi de beni zayıflatmayı başaran 5 günde 5 kilo verdiren diyet listesi’ni sizlerle paylaşarak fazla kilo sorunu olanlara bir alternatif oluşturmaya çalıştım.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi Nasıl Yapılır

Diyet 3 öğünden oluşuyor ve genelde sebze yemeği ağırlıklı. Ancak diğer taraftan da günlük protein ihtiyacınızı karşılamaya yetecek kadar da hayvansal ürün de diyet menüsünde bulunuyor. Şeker kullanmak yasak. 5 günde 5 kilo diyeti yapanlar buna özellikle dikkat etsinler. Şimdi 5 günde 5 kilo nasıl verilir buna ilişkin diyet programını sizlerle paylaşıyoruz.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Programı: Günlük Menüleri

1. gün: Sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar, kusana kadar yiyebilirsiniz.

2. gün: Yalnızca haşlanmış sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler… Sabahtan itibaren.

3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk…

4. gün: Özellikle de hazır yaz gelirken en sevdiğim gün bugün, yani meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür meyveyi tüketin.

5. gün: Yalnızca yumurta. Tamamen hayalgücünüze bırakıyorum. Yumurtadan yapılan herşeyi yiyebilirsiniz.

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, yani 5 gün boyunca mideyi dinlendirdikten sonra istediğiniz gibi yorma günleri diyebiliriz. Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlamak şartıyla.
Tabii deneyimli diyetçilere söylememe gerek yok:

Şekersiz çay, kahve, yeşil çay ve diyet meşrubatlar her daim serbest.

Not: Sakarin benzeri şeyler yerine çayınızı, neskafe’nizi şekersiz içmenizi öneriyorum. Böbrekleri daha fazla çalıştırarak su kaybını belirgin ölçüde arttırıyor.

5 günde 5 kilo verenler den aldığımız yorumlara göre 5 günlük diyetin özellikle ilk 2 gününde vücut çok çabuk su kaybettiği için hızla kilo veriliyor insanın morali düzeliyor, motivasyonu artıyor. Ben şahsen çabuk kilo veren (ve alan) bir yapıya sahip olduğumdan diyetten hiç sapmamayı becerirsem bu 5 günde 5 kilo verebiliyorum ancak bunun 1-2 kilosu su oluyor ve 6.,7. günler yediklerimle zaten 2 kiloyu genelde geri alıyorum. Yani 5 ileri, 2 geri, haftasonu bol bol yiyerek haftada 3 kilo rahat rahat verilebiliyor. 6. ve 7. günlerde biraz aşırıya kaçmamın tek nedeni oburluk değil biraz da düşük kaloriyle idare etmeye kolayca alışan vücudu şoke etmek istemem. Uzun süren rejimlerde arasıra aşırı yemek yiyip tekrar aniden kesmek gerekir ki, metabolizma duruma uyum sağlamasın. 5 günde 5 kilo diyeti yorumları yaparsanız hem diyeti yapacaklara görüşlerinizi verir, hem de diyetle ilgili görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
Kolay gelsin!

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın