1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesi

1 HAFTADA 3 KG VERDİREN DİYET LİSTESİ

1 haftada 3 kilo zayıflatan diyet listesi

1 haftada 3 kilo zayıflatan diyet listesi

Diyetle zayıflamak tamamen kararlı olmayı gerektiren bir deneyimdir. Ancak karar almak ve iradeli olmak diyet yaparak zayıflamak için yeterli olmayabilir. Bunun yanında sağlam bir diyete de ihtiyacımız olacak. Sağlam diyetle kastedilen şey, hızlı zayıflatan, diyeti bıraktıktan sonra geri kilo aldırmayan, ve en önemlisi de diyetle zayıflarken sağlığınızı riske atmayan besleyici bir diyettir. İşte sizlere 1 haftada 3 kilo verdiren diyet programımız. Bu diyet hem yağ yakıcı etkisi olan hem de açlık, bitkinlik ve halsizlik gibi yan etkileri olmayan bitkisel bir diyet listesi olarak kesinlikle mutfağınızda göz önünde bir yerde olmalıdır.

NOT: Bu diyeti kadınlarda 75, erkeklerde ise 85 kg üzerinde kilosu olanların uygulaması diyeti daha etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kadınlarda özellikle 70 kg altındakilerin diyeti hafifleterek uygulamaları tavsiye edilmektedir.  bu diyeti uygulayabilir. 1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesi uygulanırken günlük 2 litre su (dikkat ederseniz çay vb sıvılarla değil, kesinlikle su içilmeli) tüketilmeli ve haftada 3 gün 1 er saat olacak şekilde finess ve spor ile ve bölgesel zayıflama egzersizleri ile diyetimiz desteklenmelidir.

Sabah Kahvaltısı
Sabah kahvaltısı, 1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesi’nin en önemli öğünüdür. Bu bakımdan sabah kahvaltısını yapmadan diyeti uygulamanızı kesinlikle önermiyoruz. Sabah kahvaltısını en geç sabah saat 8 de tamamlamış olmalısınız. Tercihen saat 7.30 sabah kahvaltısı için en uygun zamandır.

1 dilim peynir ya da 1 adet rafadan veya kaynamış yumurta
2 dilim tam buğday ekmeği (kepekli ekmek ya da çavdar ekmeği olabilir)
Bolca maydanoz, roka, dereotu, tere
3-4 zeytin
Şekersiz çay
Ara Atıştırma (Kahvaltıdan 2 saat sonra)
1 çay bardağı süt (İstenirse süt yerine yoğurt da tercih edilebilir. Sütün içine azıcık kahve koyarsanız içerdiği kafein nedeniyle metabolizmanın hızlanmasına etkisi olur.)

Öğle Yemeği
Izgara et (Sabah yumurta yenmediyse yumurta da olabilir)
1-2 dilim ekmek
Bol salata
1 bardak ayran
İkindi Atıştırması (Öğle Yemeğinden 2 saat sonra)
1 bardak yoğurt
2 kaşık yulaf
1 meyve (Öğle yemeğinde doymadıysanız meyveyi öğle yemeğinin ardından da yiyebilirsiniz)
Akşam Yemeği
1 kase çorba
4-5 kaşık zeytinyağlı yemek
1 kase yoğurt
1 meyve

Yazı hakkında yorum bırakın