1 ayda kaç kilo verilir-1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı?

1 ayda kaç kilo verilir-1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı?

1 ayda 5 kilo nasıl verilir

1 ayda 5 kilo nasıl verilir

Fazla kilolar bir çoğumuz için gerçekten sorun olabiliyor. Hatta 20 li yaşlardan itibaren vücut metabolizmasında görülen yavaşlamalar doğal olarak fazla kilo sorununu da beraberinde getiriyor. Bu durumda ise fazla kilolarından rahatsız olup bu kilolardan kurtulmak isteyenlerin büyük bir kısmı zayıflama yöntemleri denemeye başlıyorlar. Ancak kilo vermenin de bir usulü, yol ve yordamı var. Fazla kilo sorunu olsa da vücudun alışık olduğu kilo düzeyi vardır ve bu kilodan daha aşağı bir kiloya doğru zayıflamak bazılarımız için gerçekten sağlık açısından ciddi riskler doğurabiliyor. O halde kontrollü bir biçimde zayıflamanın yollarını araştırmamız gerekecek. Hangi zayıflama yöntemini uygularsak uygulayalım, ister diyet yapalım, ister egzersizle zayıflamaya çalışalım istersek de bitkisel formüller veya zayıflama hapları ile fazla kilolardan kurtulmayı deneyelim, ortak sonuç sağlıklı kilo vermek olmalıdır.

1 ayda kaç kilo verebilirim

Peki nasıl bir zayıflama deneyimi sağlıklı olarak kabul ediliyor? Daha doğrusu ne kadar sürede ne kadar zayıflamak gerekiyor. Bilim insanlarının vücut üzerinde yaptıkları ayrıntılı bilimsel araştırmalarda ortalama olarak 1 haftada 1 kilo, veya 1 ayda 5 kilo vermek sağlıklı bir zayıflama dönemi geçirdiğimiz anlamı taşımaktadır. Bundan daha fazlası vücut açısından risk doğurabilir. 1 ay içerisinde verilebilecek maksimum kilo miktarı ise 1 ayda 15 kilo zayıflama dır. Tabi bunu ne biz önerebiliriz ne de bilim adamları buna sağlıklıdır diyebilir.

1 ayda kaç kilo verilmeli

1 ayda 5 kilo vermek bir çokları için hem yorucu olmayan bir zayıflama süreci anlamına gelecek hem de verilen kiloların tekrar geri alınmasının büyük oranda önüne geçilecektir. Unutmayın ki vücudumuz kilolardan ne denli hızlı kurtulursa, ilk fırsatta bu verilen kiloları aynı hızda geri alacaktır. Uzun döneme yayılmış ve vücudu açlık alarmına sokmayan zayıflama çabaları, daha kalıcı kilo verdirmektedir. Hızla verilen kiloların aynı hızda geri alınmasına yo-yo etkisi veya yo-yo diyeti adı verilmektedir. Bu etkinin en aza indirilmesi için ise yapılacak şey aç kalmadan, bitkin düşmeden ve vücudu yormadan yapılan zayıflama deneyimleri olacaktır.

Diyet yapmadan 1 ayda 5 kilo zayıflamak istiyorum diyorsanız aşağıdaki linkteki kilo vermenin yollarını takip etmenizi önereceğiz. Bu kilo verme yöntemleri aslında günlük yaşamda pek dikkat etmediğimiz ama zayıflama konusunda elimizi bir hayli rahatlatacak olan basit ipuçlarıdır. Nedir bu ipuçları? Zayıflama ipuçlarının büyük bir kısmı fazla kalori alımına mani olan tedbirlerdir. Geriye kalanlar ise ufak çabalarla daha fazla kalori yakmak için bizlere gerekli olan kilo verme yolları olarak adlandırılabilir.

Bakınız: 1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı?

İlgili sorular:

Yazı hakkında yorum bırakın